Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Whisky Macallan z roku 1926 jde do aukce. Lahev vyjde na desítky milionů

Whisky Macallan z roku 1926 jde do aukce. Lahev vyjde na desítky milionů
Sotheby´s, užito se svolením
 ČTK

Vzácná láhev skoro 100 let staré skotské whisky Macallan míří do aukce, kde se její cena může vyšplhat k 1,2 milionu liber (34 milionů korun, píše agentura AP.

Reklama

Aukční síň Sotheby's předpokládá, že zájemci o tuto láhev svedou tvrdý boj, protože jde o velmi cenný kousek pro jakéhokoli sběratele. Palírna Macallan stočila v roce 1986 pouze 40 lahví, mnohé z nich v poslední době v aukcích překonaly rekordy.

„Macallan ročník 1926 je tou whisky, kterou chce každý dražitel prodávat a každý sběratel vlastnit. Jsem neuvěřitelně nadšený, že jsme ji do dražby Sotheby's získali, poprvé od chvíle, kdy jsme před čtyřmi lety pro tento ročník stanovili aukční rekord," uvedl Jonny Fowle, který je v Sotheby's šéfem oddělení lihovin.

Whisky nalezená na zámku ve Skotsku je možná nejstarší na světě, ukázaly analýzy

Do aukce míří zřejmě nejstarší whisky na světě. Na skotském zámku ji pila i královna Viktorie

Zhruba čtyři desítky lahví whisky, které se loni našly na zámku Blair Castle ve Skotsku, jsou nejspíš nejstarší dochovanou whisky na světě. Historické bádání a datování pomocí uhlíkové metody ukázaly, že destilát zřejmě pochází z 30. let 19. století a že se možná na zámku podával i v době, kdy ho v roce 1844 navštívila královna Viktorie se svým manželem, princem Albertem, napsal server BBC.

Přečíst článek

Whisky, která zrála 60 let v dubových sudech po sherry, byla nalahvována skoro před 40 lety, a to s různými etiketami. V aukci je nyní láhev s etiketou navrženou italským malířem Valeriem Adamim, kterých bylo vyrobeno pouze 12.

V roce 2019 se láhev whisky Macallan 1926 prodala v aukci za 1,5 milionu liber (42,7 milionu korun), což je dosavadní rekord.

Etiketu lahve 60leté whisky lahvované v roce 1986 navrhl italský malíř Valerio Adami Sotheby´s

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Miliardáři

Filantropie

Leadership

Biohacking

Fashion

Design

Umělá inteligence

Work-life balance 

Reklama

Související

Signature whisky, ilustrační obrázek

Slabá ekonomika snižuje zájem o luxus. Ceny investičních whisky se propadly nejníže za dekádu

Přečíst článek
Whisky nalezená na zámku ve Skotsku je možná nejstarší na světě, ukázaly analýzy

Do aukce míří zřejmě nejstarší whisky na světě. Na skotském zámku ji pila i královna Viktorie

Přečíst článek
Ředitel filatelistického Clubu de Monte-Carlo Olivier Stocker na výstavě v Praze

Když sběratel začne prodávat své známky, je to pro něj malá smrt, říká jeden z nejlepších filatelistů světa Olivier Stocker

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme