Reklama

Nominace a ceny Czech Press Photo 2: olympiáda, válka, Vary i Bohemka

V kategorii Sport získal nominaci volný fotograf Jaroslav Svoboda za sérii fotografií nazvanou Bajky!
Czech Press Photo
Dušan Kütner
duk

Letní olympiáda, věrní fanoušci fotbalových Bohemians 1905, karlovarský filmový festival či fenomén divadla jsou mimo jiné mezi tématy, které dominovaly letošnímu ročníku prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo. Podívejte se na snímky nominované v druhé čtveřici kategorií Umění a kultura, Sport, Portrét a Člověk a životní prostředí.

Mezinárodní porota 27. ročníku Czech Press Photo vybírala snímky v osmi  kategoriích. Pětice odborníků hodnotilo více než 4300 snímků od 250 fotografek a fotografů z Česka a Slovenska. Držitele Cenu Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) již naopak svého vítěze zná – získala ji volná fotografka Lenka Klicperová za sérii snímků z Náhorního Karabachu nazvaného Ztracená válka.

„Tematicky letos dominovalo rozhodně tornádo, které zasáhlo jižní Moravu, olympijské hry, kříže na Staroměstském náměstí (připomínka obětí koronaviru, pozn. red.) a také demonstrace proti očkování, které se účastnili fotbaloví hooligans. Společně jsme vybrali nejkvalitnější snímky, které reprezentují posledních dvanáct měsíců,“ uvedl předseda poroty a šéf fotobanky České tiskové kanceláře (ČTK) Petr Mlch.

Fotografie roku bude vyhlášena společně s vítězi v kategoriích na slavnostním ceremoniálu v lednu v Národním muzeu. Členy poroty jsou vedle Mlcha také ředitel agentury Panos Pictures Adrian Evans z Velké Británie, vedoucí fotograf Getty Images Sean Gallup z Německa, fotografka ze skupiny 400ASA Alžběta Jungrová a fotograf mediálního domu Mafra Jan Zátorský.

snímek Petra Topiče (Mafra) zachycující následky ničivého tornáda na jižní Moravě

Nominace na Czech Press Photo: covid, tornádo, olympiáda i staroměstské kříže

Nejen covidem je živo oko profesionálního fotografa. Letošnímu ročníku prestižní fotografické soutěže Czech Press Photo kromě koronaviru dominovala témata jako následky ničivého tornáda na jižní Moravě či pro Česko velmi úspěšných letních olympijských her. Podívejte se na snímky nominované v kategoriích Aktualita, Reportáž, Každodenní život a Lidé, o kterých se mluví.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme