Reklama

Nejvyšší budovu v Česku změní studenti architektury

Střecha mrakodrapu N Tower se změní podle návrhu studentů brněnské VUT.
Natland
Petra Jansová

Nejvyšší budova v Česku, brněnská N Tower, projde proměnou podle vítězné ideové studie studentů VUT Brno.

Reklama

Studentskou soutěž o výtvarné řešení části budovy N Tower vyhlásila investiční skupina Natland, která objekt spoluvlastní, ve spolupráci s Ústavem architektury Fakulty stavební VUT Brno.

„Budova N Tower je jednou z brněnských dominant, její potenciál ovšem dle našeho názoru není zcela využitý, a to včetně ploch střech. Přitom budova takového významu a charakteru se potřebuje přibližovat standardům výškových budov v zahraničí,” uvedl Igor Brukner, property manager N Tower, která patří do investiční skupiny Natland.

Studenti řešili nové využití střechy budovy, která se nachází nad 30. nadzemním podlažím a také foyer a fasády. 

„Zadání bylo takřka absolutně volné: zpracování variant plánů na modernizaci, zlepšení a zkrášlení prostor střechy, vstupu před budovou a celého foyer, které by následně mohly být využity jako předloha pro realizaci změn,“ dodává Brukner.

Reklama

Vítěze z patnácky vybraných projektů určí odborná porota, v níž zasedne mimo jiné i achitekt budovy Gustav Křivinka. Výsledky budou oznámeny v průběhu října.

Už loni proběhly v budově úpravy vnitřních prostor a kanceláří v řádech milionů korun, přesnou částku provedených a chystaných změn Brukner neuvedl.

Netradiční chalupa v Beskydech vznikla podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.

Beton, sklo a dřevo. Tak vypadá netypická chata v Beskydech

V téměř nedotčené horské krajině Moravskoslezských Beskyd vyrostla netypická chata podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.

Přečíst článek

Architekt Petr Kolář

Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost

Petr Kolář patří k nejžádanějším českým architektům současnosti, i miliardáři na něj stojí frontu. Staví hotelové resorty, vesnice, olympijské parky i rodinné domy. Označení „architekt miliardářů” se ale brání. „Kvalitní architektura jde dělat i s útlým rozpočtem, stavíme projekty i za milion,” říká Kolář v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Reklama

Související

Takto by mohlo vypadat Expo 2030 v Oděse.

Studio Zaha Hadid navrhlo areál Expa 2030 pro Ukrajinu. Zemi může pomoci s poválečnou obnovou

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme