Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Nejvyšší budovu v Česku změní studenti architektury

Střecha mrakodrapu N Tower se změní podle návrhu studentů brněnské VUT.
Natland
Petra Jansová

Nejvyšší budova v Česku, brněnská N Tower, projde proměnou podle vítězné ideové studie studentů VUT Brno.

Reklama

Studentskou soutěž o výtvarné řešení části budovy N Tower vyhlásila investiční skupina Natland, která objekt spoluvlastní, ve spolupráci s Ústavem architektury Fakulty stavební VUT Brno.

„Budova N Tower je jednou z brněnských dominant, její potenciál ovšem dle našeho názoru není zcela využitý, a to včetně ploch střech. Přitom budova takového významu a charakteru se potřebuje přibližovat standardům výškových budov v zahraničí,” uvedl Igor Brukner, property manager N Tower, která patří do investiční skupiny Natland.

Studenti řešili nové využití střechy budovy, která se nachází nad 30. nadzemním podlažím a také foyer a fasády. 

„Zadání bylo takřka absolutně volné: zpracování variant plánů na modernizaci, zlepšení a zkrášlení prostor střechy, vstupu před budovou a celého foyer, které by následně mohly být využity jako předloha pro realizaci změn,“ dodává Brukner.

Vítěze z patnácky vybraných projektů určí odborná porota, v níž zasedne mimo jiné i achitekt budovy Gustav Křivinka. Výsledky budou oznámeny v průběhu října.

Už loni proběhly v budově úpravy vnitřních prostor a kanceláří v řádech milionů korun, přesnou částku provedených a chystaných změn Brukner neuvedl.

Netradiční chalupa v Beskydech vznikla podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.

Beton, sklo a dřevo. Tak vypadá netypická chata v Beskydech

V téměř nedotčené horské krajině Moravskoslezských Beskyd vyrostla netypická chata podle návrhu zlínského architekta Pavla Míčka.

Přečíst článek

Architekt Petr Kolář

Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost

Petr Kolář patří k nejžádanějším českým architektům současnosti, i miliardáři na něj stojí frontu. Staví hotelové resorty, vesnice, olympijské parky i rodinné domy. Označení „architekt miliardářů” se ale brání. „Kvalitní architektura jde dělat i s útlým rozpočtem, stavíme projekty i za milion,” říká Kolář v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

V brněnském „bronxu“ postavili levné byty. I přes mrzký rozpočet vznikla zajímavá stavba

V brněnském „bronxu“ postavili levné byty. I přes mrzký rozpočet vznikla zajímavá stavba

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme