Reklama

Kongresový palác před covidem hostil 300 tisíc lidí ročně. Teď zeje prázdnotou a láká na výstavu

Kongresový palác slaví letos 40 let od svého otevření.
Kongresový palác
Petra Jansová

Od Pakulu ke Kongresáku - to je název právě probíhající výstavy o historii budovy, která ční nad Prahou vedle Vyšehradu.

Reklama

Kongresový palác na pražském Vyšehradě se svými 70 sály různých velikostí a kapacitou 9300 osob je největším svého druhu v Česku. Před covidem dokázal přilákat až 300 tisíc hostů ročně. Nyní je v něm umístěno očkovací centrum, ve fyoer rovněž láká na výstavu připomínající 40 letou historii objektu.

Kvůli covidovým restrikcím přišel palác o 70 procent akcí. Prakticky zakázané podnikání ve dvou segmentech – v krátkodobých pronájmech sálů a salónků pro kongresové, konferenční a kulturní akce a hostinské činnosti hotelu Holiday Inn PCC – způsobilo pokles celkových tržeb společnosti o 52 procent na 253,1 milionů. "Díky stabilnímu segmentu dlouhodobých pronájmů zejména v budově Business centra Vyšehrad, minimálnímu poklesu tržeb parkingu, výrazným provozním úsporám, snížení počtu zaměstnanců a čerpání dotací z programu na podporu zaměstnanosti ANTIVIRUS se nám podařilo minimalizovat provozní ztrátu vyjádřenou ukazatelem EBITDA na 19,4 mil. korun," přibližuje ředitelka KPC Lenka Žlebková. 

Výstava přibližuje historii

Expozice koncipována jako mozaika panelů různých formátů, které evokují styl „nástěnek“ typických pro osmdesátá léta. Visí na nich především archivní materiály věnované architektuře, politickému kontextu, kultuře a společenským událostem, které se konaly v této budově a zároveň se zapsaly do moderních dějin našeho národa. Kromě komunistických sjezdů v době předlistopadové, Kongresový palác hostil například summit NATO.

Veřejnost si výstavu může prohlédnout do 12. září každý den od 10 do 18 hodin.

Reklama

Pražským hotelům chybí zahraniční turisté.

Pražské hotely jsou na tom nejhůř ve střední Evropě, chybí jim kongresy

Čtyř a pětihvězdičkové hotely v Praze jsou téměř prázdné. Ve srovnání s prvním pololetím roku 2019 zaznamenaly více než 80procentní propad tržeb, přičemž Praha je na tom ve srovnání s metropolemi okolních států nejhůř.

Přečíst článek

Praha se umístila na 11. místě žebříčku.

Kde je ráj digitálních nomádů? Vysoko v žebříčku atraktivních lokalit je i Praha

Melbourne, Dubaj, Londýn nebo Praha? Česká metropole se v žebříčku společnosti Netpick umístila v top 15 nejlepších destinací digitálních nomádů na světě.

Přečíst článek

 

 


 

Reklama

Související

Takto bude vypadat nový smíchovský terminál.

FOTOGALERIE: Smíchovské nádraží vypadá spíš jako brownfield. To se ale brzy změní

Přečíst článek
Vila na Hřebenkách prošla zdařilou rekonstrukcí.

I ve 100 let staré vile se dá moderně bydlet. Ta Na Hřebenkách má díky rekonstrukci zpět svou noblesu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme