Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

VIP Eva Talks: Karlovy Vary jsou pro mě strašný fofr, říká návrhář a stylista Lukáš Macháček

Michal Nosek

Eva Čerešňáková, autorka, moderátorka, bývalá modelka a Česká vicemiss v pořadu VIP Eva Talks na newstream.cz zpovídá české celebrity. Tentokrát hovořila s módním návrhářem Lukášem Macháčkem.

Reklama

„Karlovarský festival se ošidit nedá. Buď tam jste a pracujete na stovky procent, nebo tam nemá cenu jezdit. Je to pro mě dvanáct velice náročných dní. Jedná se o vyvrcholení třeba roční práce a všechno musí dopadnout perfektně,“ říká návrhář.

Kolekce pro Karlovarský filmový festival je hotová s předstihem, ale těsně před filmovým svátkem si klienti ještě vybírají doplňky a zkouší šaty, které se poté finálně upravují. Všichni jsou pod tlakem, protože šaty potřebují. Všechno je doslova ve „Varu“.

Rychlos stres a preciznost

Lukáš, který zvládne připravit nové šaty do druhého dne, popisuje přání svých klientek a klientů jako velice rozmanitá. „Některé se líbí šaty na módní přehlídce a chce je bez úprav, Jiná požaduje změny, ale vychází z původního modelu a pak jsou ženy, které zaujme látka, ale střih chtějí unikátní,“ popisuje. Klientek a klientů ze showbyznysu mé dle svých slov zhruba deset procent. 

Moderátorka Eva Čerešňáková si povídá s Martinem Zounarem
video

Dobré divadlo se uživí i samo, říká Martin Zounar

Martin Zounar své diváky v posledních měsících překvapuje změnou vizáže. Dodržováním striktních stravovacích pravidel se mu podařilo zhubnout třicet kilogramů a už si může s přáteli znovu zahrát fotbal a věnovat se i jiným sportům. "Už to se mnou bylo vážně tragické. Skoro jsem si ani nedokázal zapnout přeskáče," vzpomíná na doby, kdy mu bylo nejhůř.

Přečíst článek

Reklama

Termín ušití a doladění šatů musí být přesně dodržený, a zejména to platí o festivalových róbách. „Kdo si objedná šaty na festival, tak je chce obléct pro konkrétní příležitost, neobjednává si je jen tak, proto je období před festivalem tak hektické,“ říká.

Úroveň oblékání na festivalech podle Lukášova názoru rok od roku roste. Pomáhá k tomu například sociální síť Instagram, kde jsou módní novinky řešeny pod drobnohledem a zájemci o nové šaty se mohou okamžitě inspirovat outfittem svých idolů. Muži i ženy jsou v těchto případech stejní.

Kolik lidí čítá jeho tým?

Jak přemýšlí a tvoří nové modely?

Je víc kreativec, nebo byznysmen?

Co naplňuje jeho den?

Kdy vypíná telefon?

Více se dozvíte v aktuálním díle pořadu VIP Eva Talks na Newstream TV. Video se spouští v úvodu tohoto článku. Ve formě podcastu ho najdete na vaší oblíbené podcastové platformě. Jsme na Spotify, Google Podcasts i Apple Podcasts. 

VIP Eva Talks s Lukášem Macháčkem Newstream

Štefan Margita a Eva Čerešňáková
video

Opera mě v mládí vůbec nezajímala. Začal jsem vlastně náhodou, říká Štefan Margita

Moderátorka Eva Čerešňáková v novém formátu pořadu VIP Eva Talks na Newstream TV zpovídá české celebrity. Před kamery tentokrát přišel Štefan Margita. Ten poradil mladým zpěvákům, jak si nezničit hlas a rozpovídal se o své čtyřicetileté kariéře na operních scénách. Také nechal diváky nahlédnout do byznysu spojeném s operou.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

video

Ve sportu i filmu si dávám vysoké cíle. Proto musím umět přijímat i prohry, říká režisér Petr Jákl

Přečíst článek
Během oficiální premiéry na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech představili nový Rolls-Royce Cullinan Series II .

OBRAZEM: Premiéra luxusního Rolls-Royce ve Varech. Jak vypadá SUV se sedačkami z hedvábí?

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme