Reklama

Dubaj posiluje pozici centra turismu. Otevře největší vyhlídkové kolo na světě

Dubaj
iStock
Petra Jansová
pej

V Dubaji se za měsíc otevře další turistická atrakce. Ain Dubai neboli Dubajské oko měřící téměř 280 metrů bude největším „ruským kolem“ na světě.

Reklama

Točící se konstrukce na ostrově Bluewater má 48 uzavřených kabin, každá z nich pojme až 40 cestujících. Najednou tedy poskytne vyhlídku až pro 1750 lidí, kapacita ale zatím nemůže být plně využita kvůli proticovidovým opatřením, upozorňuje server CNBC.

Jedna jízda bude trvat 38 minut.

Praha se umístila na 11. místě žebříčku.

Kde je ráj digitálních nomádů? Vysoko v žebříčku atraktivních lokalit je i Praha

Melbourne, Dubaj, Londýn nebo Praha? Česká metropole se v žebříčku společnosti Netpick umístila v top 15 nejlepších destinací digitálních nomádů na světě.

Přečíst článek

Otevření Dubajského oka je dalším krokem místní vlády směrem k posílení pozice Dubaje jakožto globálního centra turistického ruchu.

Místo ropy turisté

„Přeorientování se na cestovní ruch je jednou z hlavních strategií nejenom Dubaje ale i celých Spojených arabských emirátů. V souvislosti s nestabilitou cen ropy během pandemie se ukázalo, že je potřeba se zaměřit i na jiná odvětví,“ konstatoval Usman Khalid, odborný asistent ekonomické fakulty na univerzitě Spojených arabských emirátů.

Produkce ropy v Dubaji je ve srovnání s ostatními emiráty mnohem nižší. Podle Světového ekonomického fóra méně než jedno procento dubajského HDP pochází z těžby ropy. Cestovní ruch naopak tvoří 11,5 procenta dubajského HDP.

Výstavba bytů, ilustrační foto

Štěpán Křeček: Hypotéku je lepší vzít si pozdě nežli ještě později

Vzhledem k vysoké inflaci se lidem stále vyplatí čerpat hypoteční úvěry. Reálná hodnota vypůjčených peněz totiž klesá výrazně rychleji, než narůstají úroky.

Přečíst článek

To, že je cestovní ruch pro Dubaj jednou z priorit ekonomiky, potvrdil i způsob, jakým se tam snažili vypořádat s pandemií. Z údajů Dubai Tourism vyplývá, že od července do prosince 2020 navštívilo emirát více než 1,7 milionu lidí, další dva miliony pak v prvních pěti měsících roku 2021. 

Ruku v ruce s oživením cestovního ruchu dochází i k postupnému uzdravování segmentu ubytovacích služeb a pohostinství, v květnu letošního roku hlásily dubajské hotely 68procentní obsazenost.

>>>>>>Více o cestování můžete sledovat zde<<<<<<

Nový podnik sítě Ambiente.

Karpíšek navzdory krizi otevírá nový podnik, pivnici nové generace

Šest českých ležáků najednou nabídne ode dneška nový podnik sítě Ambiente v centru Prahy.

Přečíst článek

Výstavba silnice 714 Astfjordkryssinga.

Mosty, nemocnice, kostely. Tyto projekty se uchází o titul Stavba roku

Těchto 33 projektů se uchází o titul Stavba roku.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Ras Al Khaimah

Dubaji roste konkurence. V nejsevernějším emirátu se rodí Las Vegas Perského zálivu

Přečíst článek
Bořivoj Trejbal, šéf Emirates v ČR

Éra levných letenek s covidem skončila. Aerolinky se musejí zahojit, říká český šéf Emirates

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme