Reklama

Dubaj posiluje pozici centra turismu. Otevře největší vyhlídkové kolo na světě

Dubaj
iStock
Petra Jansová
pej

V Dubaji se za měsíc otevře další turistická atrakce. Ain Dubai neboli Dubajské oko měřící téměř 280 metrů bude největším „ruským kolem“ na světě.

Reklama

Točící se konstrukce na ostrově Bluewater má 48 uzavřených kabin, každá z nich pojme až 40 cestujících. Najednou tedy poskytne vyhlídku až pro 1750 lidí, kapacita ale zatím nemůže být plně využita kvůli proticovidovým opatřením, upozorňuje server CNBC.

Jedna jízda bude trvat 38 minut.

Praha se umístila na 11. místě žebříčku.

Kde je ráj digitálních nomádů? Vysoko v žebříčku atraktivních lokalit je i Praha

Melbourne, Dubaj, Londýn nebo Praha? Česká metropole se v žebříčku společnosti Netpick umístila v top 15 nejlepších destinací digitálních nomádů na světě.

Přečíst článek

Otevření Dubajského oka je dalším krokem místní vlády směrem k posílení pozice Dubaje jakožto globálního centra turistického ruchu.

Místo ropy turisté

„Přeorientování se na cestovní ruch je jednou z hlavních strategií nejenom Dubaje ale i celých Spojených arabských emirátů. V souvislosti s nestabilitou cen ropy během pandemie se ukázalo, že je potřeba se zaměřit i na jiná odvětví,“ konstatoval Usman Khalid, odborný asistent ekonomické fakulty na univerzitě Spojených arabských emirátů.

Reklama

Produkce ropy v Dubaji je ve srovnání s ostatními emiráty mnohem nižší. Podle Světového ekonomického fóra méně než jedno procento dubajského HDP pochází z těžby ropy. Cestovní ruch naopak tvoří 11,5 procenta dubajského HDP.

Výstavba bytů, ilustrační foto

Štěpán Křeček: Hypotéku je lepší vzít si pozdě nežli ještě později

Vzhledem k vysoké inflaci se lidem stále vyplatí čerpat hypoteční úvěry. Reálná hodnota vypůjčených peněz totiž klesá výrazně rychleji, než narůstají úroky.

Přečíst článek

To, že je cestovní ruch pro Dubaj jednou z priorit ekonomiky, potvrdil i způsob, jakým se tam snažili vypořádat s pandemií. Z údajů Dubai Tourism vyplývá, že od července do prosince 2020 navštívilo emirát více než 1,7 milionu lidí, další dva miliony pak v prvních pěti měsících roku 2021. 

Ruku v ruce s oživením cestovního ruchu dochází i k postupnému uzdravování segmentu ubytovacích služeb a pohostinství, v květnu letošního roku hlásily dubajské hotely 68procentní obsazenost.

>>>>>>Více o cestování můžete sledovat zde<<<<<<

Nový podnik sítě Ambiente.

Karpíšek navzdory krizi otevírá nový podnik, pivnici nové generace

Šest českých ležáků najednou nabídne ode dneška nový podnik sítě Ambiente v centru Prahy.

Přečíst článek

Výstavba silnice 714 Astfjordkryssinga.

Mosty, nemocnice, kostely. Tyto projekty se uchází o titul Stavba roku

Těchto 33 projektů se uchází o titul Stavba roku.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme