Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Čína pokutuje svého internetového giganta Ant Group miliardou dolarů

Čína pokutuje svého internetového giganta Ant Group miliardou dolarů
Profimedia
Zdeněk Pečený

Ant Group musí zaplatit pokutu na více než 21 miliard korun. Končí tím roky trvající vyšetřování čínského fintech sektoru tamními regulátory.

Reklama

Konec vyšetřování

Čínské úřady dnes oznámily pokutu ve výši 7,12 miliardy jüanů (bezmála 21,5 miliardy dolarů) pro Ant Group. Tím končí roky trvající vyšetřování fintech společnosti a úpravy regulatorních pravidel fungování internetového sektoru v zemi.

Čínská centrální banka, která řídila restrukturalizaci Ant Group poté, co byl na konci roku 2020 zastaven vstup společnosti na burzu v hodnotě 37 miliard dolarů (806 miliard korun), požaduje, aby firma zastavila provoz své crowdfundingové zdravotnické platformy Xianghubao a odškodnila uživatele, uvedla agentura Reuters.

Hodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o 65 procent

Budování zlatého pokladu. Hodnota zlata v portfoliu ČNB od začátku roku vzrostla o desítky procent

Hodnota zlata v portfoliu České národní banky se od začátku roku zvýšila o 65 procent na 26,049 miliardy korun. Vyplývá to z bilance centrální banky k 30. červnu, kterou banka zveřejnila na svých internetových stránkách. Guvernér ČNB Aleš Michl už v minulosti oznámil záměr nakoupit do rezerv více zlata. ČNB detaily ohledně správy devizových rezerv nekomentuje.

Přečíst článek

Jako banka

Jde o jednu z nejvyšších pokut pro internetovou společnost v Číně. Společnost Ant a její dceřiné společnosti porušily zákony týkající se správy a řízení společností a finanční ochrany spotřebitele a podílely se na obchodních aktivitách, které měly provádět bankovní a pojišťovací instituce, uvedla Čínská lidová banka (PBOC).

Ant Group uvedla, že již učinila nápravu. „Budeme dodržovat podmínky trestu se vší vážností a budeme pokračovat v dalším zlepšování našeho řízení.“ 

Akcie sesterské společnosti Ant Group, skupiny Alibaba, která je kotovaná na Newyorkské burze, na zprávu reagovaly růstem o více než šest procent. Společnost Ant, kterou založil jeden z nejbohatších Číňanů – miliardář Jack Ma, provozuje dominantní čínskou mobilní platební aplikaci Alipay. V polovině roku 2020, než byl její vstup na burzu zastaven, byla Ant Group některými investory oceněna na více než 300 miliard dolarů (6,5 bilionu korun).

Od dubna 2021 společnost Ant formálně procházela rozsáhlou restrukturalizací, která zahrnovala přeměnu ve finanční holdingovou společnost, která by podléhala pravidlům podobným těm, které platí pro banky.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Brusel řeší nájezd čínských automobilek na Evropu. Fandy elektroaut nepotěší

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme