Reklama

Až do listopadu zmrazí Carrefour cenu stovky produktů. Chce pomoci spotřebitelům

Carrefour, ilustrační foto
ČTK/AP
 ČTK

Francouzský maloobchodní řetězec Carrefour zmrazí ceny stovky nabízených výrobků, včetně potravin, zdravotnických potřeb i oblečení. Chce tak svým zákazníkům pomoct s vysokou inflací. Firma to uvedla ve svém dnešním sdělení.

Reklama

Největší maloobchodním řetězec ve Francii svým rozhodnutím následuje ostatní velké firmy, které také podnikají kroky, aby podpořily kupní sílu spotřebitelů. Reagují tak na tlak francouzského prezidenta Emmanuela Macrona a zároveň se snaží předejít mimořádnému zdanění, po kterém v zemi volají levicoví zákonodárci. Carrefour zmrazí ceny stovky výrobků do 30 listopadu.

V červenci oznámila škrty v cenách francouzská energetická společnost TotalEnergies a přepravní gigant CMA CGM. Total oznámil, že sníží ceny u svých čerpacích stanic napříč Francií od 1. září do konce roku. CMA CGM stlačí poplatek za přepravu zboží kontejnery z Asie do Francie o 750 eur (asi 18.480 korun), což představuje slevu o zhruba čtvrtinu.

Míra inflace ve Francii vystoupila v červenci na rekordních 6,8 procenta. Ceny rostou na celém světě v důsledku ruské invaze na Ukrajinu, která zdražila energie. Český statistický úřad udává pro červenec meziroční růst spotřebitelských cen v České republice o 17,5 procenta.

Nákupní vozík, ilustrační foto

Zdražování v Evropě nebere konce. Ceny rostou hlavě u potravin

Meziroční růst spotřebitelských cen v eurozóně v červenci zrychlil na 8,9 procenta z červnové hodnoty 8,6 procenta. Inflace tak vystoupila na další rekord. V konečné zprávě to uvedl evropský statistický úřad Eurostat, který tak potvrdil rychlé údaje z konce července.

Přečíst článek

Iceland, supermarket v UK

Sněz teď, zaplať později. Britský Iceland umožní nákup potravin na splátky

Britský řetězec supermarketů Iceland Foods umožní svým zákazníkům nakupovat potraviny na splátky. Informovala o tom agentura Bloomberg. Nabídka řetězce přichází v době, kdy se domácnosti v Británii stejně jako v dalších evropských zemích musejí vypořádávat s rostoucími životními náklady.

Přečíst článek

Reklama

Související

tankování, čerpací stanice

Lukáš Kovanda: Už během dvou týdnů by mohl být benzín levnější než před invazí

Přečíst článek
Drahý benzin

Pohonné hmoty dále zlevňují, nafta je stále meziročně dražší o dvanáct korun

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme