Reklama

umělé maso - informace o tématu

Češi jako první na světě vyvinuli umělé maso pro psy a kočky. Další metou budou etické steaky

Češi jako první na světě dotáhli certifikaci pro laboratorně pěstované maso, které nyní mohou přidávat do krmiv pro psy a kočky. Firma se snaží vypěstovat také maso určené pro lidi. V budoucnu by si díky jejich vývoji mohli lidé dopřát také etické steaky, bez výčitek ze zabíjení zvířat.

Přečíst článek

Vědci vypěstovali karbanátek z mamuta, pozřít se ho zdráhají. V mase z laboratoře ale vidí budoucnost

Přečíst článek

22 technologií, které ovládnou rok 2022: Tištěné domy, tichá letadla, umělé maso

Přečíst článek
Reklama

News box

Čína chce letos 📈 zvýšit výdaje na obranu o 7,2 procenta proti loňskému roku. Cíl pro růst hrubého domácího produktu (HDP) si Peking stanovil na pět procent, což je stejný cíl jako loni a nižší v porovnání s předchozími lety. S odkazem na dokumenty, které má schválit dnes zahájené jednání čínského parlamentu, o tom informovaly agentury Reurers a AFP.
Miliony voličů napříč Spojenými státy se dnes zapojí do výběru republikánského a demokratického kandidáta pro listopadové prezidentské volby. Během takzvaného superúterý se konají primárky nebo stranická volební shromáždění v 1️⃣6️⃣ různých státech.
Ve Sbírce zákonů má dnes vyjít nařízení vlády, které řadí psychoaktivní látky HHC, HHC-O a THCP na 📜 seznam zakázaných látek. Řekl to mluvčí ministerstva zdravotnictví (MZd) Ondřej Jakob. Zákaz začne platit dnem následujícím po zveřejnění ve sbírce, tedy ve středu.
Reklama
Reklama
Doporučujeme