Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Koh-i-noor - informace o tématu

Z Koh-i-Nooru ve Vršovicích vznikne živá čtvrť s 600 byty

Developerská společnost PSN může začít s dlouho plánovanou proměnou bývalé továrny Koh-i-noor ve Vršovicích. Firma získala klíčové povolení, které otevírá cestu k rozsáhlé konverzi jednoho z posledních velkých industriálních areálů v širším centru Prahy. Na místě má vzniknout převážně rezidenční čtvrť, která nabídne i více než 600 bytů.

Přečíst článek
Holding Koh-i-noor koupil secesní palác na Václavském náměstí.

Tichý lov na Václaváku: Koh-i-noor získal secesní palác, Pytloun obří hotel

Přečíst článek

Vlastislav Bříza: Přijde doba, kdy bude profesor medicíny na kolenou prosit instalatéra, aby mu opravil vodu

Přečíst článek

Vlastislav Bříza: Čína dohání v kvalitě západ raketovou rychlostí

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Vlastislav Bříza - majitel Koh-i-nooru
video

Miliardář Bříza ve Victory Clubu: O budování globální značky i o Petru Kellnerovi

Vlastislav Bříza patří k nejbohatších Čechům. Podařilo se mu převzít klasickou značku Koh-i-noor a proměnit ji v globální firmu, kterou zná doslova celý svět. Jaká rozhodnutí pro něj byla nejtěžší? A jak se mu spolupracovalo s Petrem Kellnerem? Na to a další otázky odpovídá v aktuální epizodě pořadu Victory Club na byznysovém portálu newstream.cz.

Přečíst článek
Elon Musk

V Koh-i-nooru na Moravě se budou vyrábět díly do elektromobilu Tesla

Koh-i-noor holding rozvíjí v závodě v Rožnově pod Radhoštěm výrobní program pro elektrické automobily značky Tesla. Jsou to výlisky a bezpečnostní sestavy, vyrábí je firma z divize Koh-i-noor Machinery. V závodě ve východočeské Poličce chce holding do budoucna vyrábět díly pro elektroauta.

Přečíst článek
Vlastislav Bříza

Vlastislav Bříza: Naštěstí máme dřevo nakoupené na dva roky dopředu

Díky výnosům zdravotnické divize Gama se holdingu Koh-i-noor dařilo i během pandemie. Navzdory tomu, že ostatní byznys měl velké potíže. 

Přečíst článek

News box

Alternativa pro Německo (AfD), kterou loni tajná služba označila za prokazatelně pravicově extremistickou, v průzkumu veřejného mínění DeutschlandTrend veřejnoprávní stanice ARD poprvé překonala vládní konzervativní unii CDU/CSU, a stala se tak  největší politickou silou v Německu. Dnes o tom informovala agentura DPA, která připomenula, že AfD je nejsilnější německou stranou i podle dalších průzkumů.
Pražská burza ve zkráceném týdnu potřetí v řadě oslabila, index PX během něj 📉 klesl o 0,1 procenta na 2534,9 bodu. Nejúspěšnějším titulem týdne byla opět pojišťovací skupina VIG, největší pokles zaznamenaly akcie Komerční banky. Vyplývá to z údajů burzovního webu. Předchozí týden index PX propadl o 2,4 procenta.
Hlavní ukrajinský 🤝 vyjednávač Rustem Umerov přijel do amerického města Miami na schůzku se zmocněnci amerického prezidenta Donalda Trumpa pro jednání o ukončení ruské války proti Ukrajině. Informovala o tom agentura Reuters. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj řekl, že schůzka se uskuteční dnes a Umerov bude s americkými představiteli mluvit o humanitárních otázkách nebo o diplomatických jednáních.
Pachatelé z bankomatu, který v noci na dnešek odpálili v pražských Kunraticích, ukradli zhruba 3️⃣0️⃣0️⃣ tisíc korun, uvedla policie na síti X. Po podezřelých dál pátrá a hledá svědky, kteří je viděli mezi 02:00 až 05:00 v okolí Kunratického a Krčského lesa na elektrokoloběžkách.
Česká národní banka 👎 zhoršila letošní výhled české ekonomiky. Hrubý domácí produkt podle dnes zveřejněné prognózy vzroste o 2,5 procenta, předchozí predikce z února čekala růst 2,9 procenta. Průměrnou inflaci letos ČNB předpokládá 2,2 procenta, v únoru čekala 1,6 procenta. Hospodářský výhled na letošek zhoršilo už dříve i ministerstvo financí kvůli konfliktu na Blízkém východě.
Dubajská letecká společnost Emirates ve svém finančním roce 2025-26 📈 navýšila čistý zisk na rekordních 19,7 miliardy dírhámů (AED; 110,77 miliardy korun) z loňských 19,1 miliardy dírhámů. Uvedla to v dnešním prohlášení. Finanční rok skončil poslední březnový den.
Turecká firma Arca Defense postaví v Estonsku továrnu na dělostřeleckou 🚀 munici. Investiční záměr podepsali na istanbulském zbrojním veletrhu ministři obrany obou zemí Yaşar Güler za Turecko a Hanno Pevkur za Estonsko. Firma sama označuje svou investici za historickou.
Proti usnesení o zahájení trestního stíhání v tzv. bitcoinové kauze podali ☝️ stížnost všichni tři noví obvinění. Rozhodovat o nich bude Nejvyšší státní zastupitelství, dosud mu předloženy nebyly, řekl náměstek olomouckého vrchního žalobce Radek Bartoš. Jména lidí obviněných z praní špinavých peněz a zneužití pravomoci úřední osoby olomoucké vrchní státní zastupitelství nesdělilo s ohledem na trestní řád. 
Skupina Czech Property Investments (CPI) miliardáře Radovana Vítka 👍 může koupit druhou polovinu firmy CZ Hotel Properties JV, dosud vlastnila její polovinu. Transakci povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Hodnoty transakcí úřad neuvádí.
Počet dovezených ojetých osobních aut meziročně 📈 vzrostl o 10,9 procenta na 52 200 vozů. Jejich průměrné stáří je 10,3 roku, přičemž podíl vozidel starších deseti let činí 47,96 procenta. Podíl dovážených ojetých elektromobilů stoupl z pěti na více než osm procent. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.
Doporučujeme