Reklama

daňové ráje - informace o tématu

Američtí superbohatí zřejmě ušetří v roce 2022 miliardy dolarů na daních

Demokrat Manchin zachránil superbohatým Američanům miliardy

Oznámení demokratického senátora Joea Manchina, že nebude hlasovat pro obrovský investiční balík navrhovaný prezidentem Joem Bidenem, vyvolalo na jednu stranu hněv jeho stranického šéfa, na druhé straně si tisíce lidí ve Spojených státech hluboce oddechlo. Nový rozpočet totiž počítal s výrazným zvýšením daní pro nejbohatší Američany, kteří tak ušetří miliardy dolarů na daních. Bez Manchinova hlasu totiž návrh zákona, proti kterému jsou všichni republikáni, v Senátu neprojde.

Přečíst článek
Daňový ráj Monte Carlo, ilustrační foto

G20 podpoří globální korporátní daň, o konkrétní sazbě se ještě povede diskuse

Přečíst článek
Reklama

News box

Rusko kvůli malým zásobám střel🚀 zřejmě nebude schopno vystupňovat vzdušné útoky💥 na ukrajinskou infrastrukturu, uvedl ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW). Novou vlnu úderů ale podle něj Moskva zřejmě chystá už na příští dny.

Společnost Shell koupí za téměř 2️⃣ miliardy dolarů (47 miliard korun) dánského výrobce bioplynu Nature Energy Biogas. Akvizice posílí snahy Shellu o odklon od těžby ropy🛢 a zemního plynu. Shell se podle svého sdělení stane díky transakci největším producentem biometanu v Evropě. K podobnému kroku jako Shell se v letošním roce odhodlala i konkurenční britská firma BP.

Číst více

Z kosmodromu v poušti Gobi dnes odstartuje čínská vesmírná loď🚀 Šen-čou-15, která zamíří k čínské vesmírné stanici🛰 na oběžné dráze Země s tříčlennou posádkou. Ta vystřídá tři astronauty, kteří jsou na orbitě od letošního června, a završí tím poslední fázi konstrukce čínské vesmírné stanice. Mise lodi Šen-čou-15 odstartuje z kosmodromu Ťiou-čchüan ve 23:08 místního času (16:08 středoevropského času).

Americká technologická společnost Apple už prakticky přestala inzerovat na Twitteru, uvedl nový majitel této sociální sítě Elon Musk. Apple se tak zařadil po bok narůstajícího počtu společností, které po změně majitele nechtějí na Twitteru platit za reklamu. Apple navíc podle Muska Twitteru pohrozil, že ho vyřadí ze svého obchodu s aplikacemi App Store.
Reklama
Reklama
Doporučujeme