Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

daňové ráje - informace o tématu

Panama Papers

Skandál Panama Papers končí. Soud všechny propustil

Hořkou pachuť má po osmi letech konec kauzy Panama Papers. Soudu se nepodařilo shromáždit dostatek důkazů na to, aby dokázal usvědčit tři desítky obžalovaných osob. A všechny propustil. Kauza přitom vyvolala vlnu skandálů po celém světě kvůli údajnému snižování daní, či dokonce praní špinavých peněz. V Panama Papers navíc panovala jména slavných politiků, miliardářů i celebrit.

Přečíst článek
Daňové ráje pláčou, globální korporátní daň ožívá

Stanislav Šulc: Aby daně zase byly jistotou

Svět se mění a s tím se musí změnit i instituty, u nichž to nikdo nečeká. Třeba daně, které zatím odpovídají spíše společnosti koncem 19. století.

Přečíst článek
Původní záměr globální daně mířil na technologické giganty, návrhu se proto přezdívalo GAFA, podle počátečních písmen největších internetových hráčů (Google, Amazon, Facebook a Apple).

Ráje drží smutek, globální daň ožívá

Sny někdejšího politika ODS Vlastimila Tlustého o jednotné dani ve výši 15 procent se nyní znovuzrodily v globální podobě. Většina zemí OECD na sklonku týdne odsouhlasila celosvětovou minimální korporátní daň ve stejné výši.

Přečíst článek
Daňový ráj Monte Carlo, ilustrační foto

G20 podpoří globální korporátní daň, o konkrétní sazbě se ještě povede diskuse

Ministři financí skupiny velkých ekonomik G20 na svém příštím zasedání 9. a 10. července podpoří dohodu, která stanoví globální minimální firemní daň, a vyzvou k dokončení technických prací, aby mohli v říjnu schválit rámec pro její zavedení. S odvoláním na návrh závěrečného komuniké to uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek
Reklama

News box

Nejúspěšnější aukcí v červnu na portálu Aukro.cz byla sada čtyř zlatých svatováclavských dukátů z loňského roku, které vznikly ke 100. výročí zahájení jejich ražby ve slovenské státní mincovně v Kremnici. Nový majitel je koupil za 850 tisíc korun. Druhou příčku obsadila aukce motocyklu Jawa. Model 250 Special vyráběný v letech 1934 až 1940 se prodal za téměř 288 tisíc korun.

Na Trumpa zaútočil dvacetiletý Matthew Crooks z Pensylvánie. Jeho totožnost odhalila FBI. Útočník byl členem Republikánské strany, napsal list The Washington Post.

Řada světových státníků odsoudila střelbu na bývalého amerického prezidenta Donalda Trumpa na jeho sobotním předvolebním mítinku v Pensylvánii, při níž byl Trump zasažen do pravého ucha. Dva lidé včetně střelce přišli o život. Čelní představitelé mnoha zemí vyjádřili zděšení, ostře odsoudili politické násilí a popřáli Trumpovi rychlé zotavení.
Horší než na Balkáně. České firmy patří v publikování účetních závěrek k nejhorším v regionu CEE. Zatímco sousední Slovensko či některé balkánské země se pohybují kolem 80 až 90 procent, v Česku jde dlouhodobě o 35 až 50 procent aktivních společností. Vyplývá to z analýzy pojišťovny Coface.
FBI zatím nezjistila motiv střelce na republikánského kandidáta na prezidenta USA Donalda TrumpaStřelbu na sobotním předvolebním mítinku v pensylvánském Butleru ale vyšetřuje jako pokus o vraždu
Reklama
Reklama
Doporučujeme