Reklama

daňové ráje - informace o tématu

Američtí superbohatí zřejmě ušetří v roce 2022 miliardy dolarů na daních

Demokrat Manchin zachránil superbohatým Američanům miliardy

Oznámení demokratického senátora Joea Manchina, že nebude hlasovat pro obrovský investiční balík navrhovaný prezidentem Joem Bidenem, vyvolalo na jednu stranu hněv jeho stranického šéfa, na druhé straně si tisíce lidí ve Spojených státech hluboce oddechlo. Nový rozpočet totiž počítal s výrazným zvýšením daní pro nejbohatší Američany, kteří tak ušetří miliardy dolarů na daních. Bez Manchinova hlasu totiž návrh zákona, proti kterému jsou všichni republikáni, v Senátu neprojde.

Přečíst článek
Daňový ráj Monte Carlo, ilustrační foto

G20 podpoří globální korporátní daň, o konkrétní sazbě se ještě povede diskuse

Přečíst článek

News box

V Rusku se v pátek poprvé od začátku pandemie za jeden den nakazilo koronavirem více než 100 tisíc lidí. Jde o devátý denní rekord v řadě.

Česká ekonomika loni stoupla v průměru o 2,9 procenta. Vyplývá to z odhadu analytiků. Odhady se přitom pohybují od 2,6 do 3,5 procenta

Průměrný plat učitelů vzrostl loni meziročně o devět procent na 48 444 korun, proti roku 2017 si polepšili asi o 53,6 procenta, plyne z predikce ministerstvo školství.

Evropská unie hodlá investovat desítky miliard eur do posílení svého čipového průmyslu a zdvojnásobit svůj podíl na globální produkci čipů na 20 procent. Řekl to novinářům evropský komisař pro vnitřní trh Thierry Breton.

Testy v pátek odhalily 47 220 nových případů covidu v Česku, druhý nejvyšší denní počet od začátku epidemie. Přibýlo i hospitalizací, bylo jich 2128.

Spojené státy brzy přesunou malý počet amerických vojáků do východní Evropy a členských zemí NATO kvůli napětí souvisejícímu s Ukrajinou. Řekl to novinářům americký prezident Joe Biden.
Reklama
Doporučujeme