Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Šipky: Hra o miliony, která přitahuje i velké investory

Slavný šipkař Phil Taylor
ČTK
Komerční spolupráce

Šipky, sport, který se může zdát jednoduchý a přístupný, je ve skutečnosti obrovským odvětvím s miliony fanoušků po celém světě a s finančními toky, které mohou konkurovat tradičním sportovním gigantům. Odměny pro hráče, sponzoři a mediální práva – to vše vytváří dynamický a lukrativní svět šipek, který přitahuje jak hráče, tak investory.

Reklama

Phil Taylor, šestnáctinásobný mistr světa, je ikonou tohoto sportu a jedním z nejúspěšnějších hráčů všech dob. Během své dlouhé kariéry si vydělal miliony liber a pomohl zvýšit atraktivitu šipek na celosvětovou úroveň. Hráči jako Michael van Gerwen, Peter Wright a Gary Anderson, kteří jsou také součástí elitní skupiny, vydělávají obrovské částky na turnajových odměnách a sponzorských smlouvách. Tyto špičkové hráče sponzorují velké značky, jako jsou výrobci šipek a vybavení, sázkové společnosti a dokonce i automobilky. Van Gerwen, známý jako „The Green Machine“, má lukrativní smlouvu s výrobcem šipek Winmau a je také ambasadorem několika dalších značek.

Mistrovství světa v šipkách, které se koná každoročně v prosinci, je vrcholem sezóny a nabízí největší finanční odměny. Turnaj sponzorují velké společnosti, jako je například společnost William Hill, a vysílají ho televizní stanice po celém světě. Vítěz turnaje si může odnést domů šek na více než půl milionu liber, což je odměna srovnatelná s těmi v předních golfových a tenisových turnajích. Kromě toho hráči během celého roku soutěží v řadě dalších turnajů, včetně Premier League Darts, World Matchplay a World Grand Prix, kde si mohou vydělat další významné částky.

Michal Strnad, majitel holdingu Czechoslovak Group

MNC Capital chce trumfnout Strnada a zvýšila nabídku na převzetí Vista Outdoor

Investiční společnost MNC Capital zvýšila nabídku na převzetí americké společnosti Vista Outdoor, která ale preferuje jinou dohodu s českou firmou Czechoslovak Group (CSG). MNC už jednu nabídku učinila, Vista ji však odmítla jako neadekvátní. Nyní se MNC rozhodla nabídka zvýšit na 39,50 dolarů za akcii, což Vistu oceňuje na více než tři miliardy dolarů (přes 67 miliard korun), uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek

Šipky jsou také lukrativní podnik pro sázkové společnosti. S růstem popularity sportu se sázky na šipkové turnaje staly velmi oblíbenými. Sázkové kanceláře jsou významnými sponzory a partnery šipkových organizací, což dále zvyšuje finanční potenciál tohoto sportu. Šipky jsou také oblíbeným sportem pro sponzoring pivovarů a výrobců alkoholických nápojů, kteří vidí v základně fanoušků šipek atraktivní demografickou skupinu.

Reklama

S růstem popularity šipek na globální úroveň se zvyšují mediální práva a příležitosti pro vysílání. Televizní stanice a streamovací platformy platí vysoké částky za práva na vysílání turnajů, což přináší další příjmy do sportu. Šipky jsou také oblíbeným sportem v sociálních médiích, kde hráči mají miliony sledujících a fanoušků, což otevírá další možnosti pro sponzory a propagaci.

Finanční stránka šipek je fascinující aspekt tohoto dynamického sportu. Odměny pro hráče, sponzorské smlouvy a mediální práva vytvářejí lukrativní prostředí, které přitahuje investice a talentované hráče. S pokračujícím růstem popularity šipek po celém světě můžeme očekávat, že finanční odměny a příležitosti budou dále růst, což z šipek dělá sport, který je třeba brát vážně jak na hřišti, tak v obchodním světě.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme