Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Na lůžko pro seniora se čeká dva roky. Nový fond chce masivně stavět nové domovy

Alzheimer centrum, vizualizace, interiér, PFFL
PFFL/užito se souhlasem
 nst
nst

„Fondy pro bohaté”, tedy takzvané Fondy kvalifikovaných investorů, kam se dá investovat s částkou minimálně milion korun, rostou v Česku jako houby po dešti - a zaměřují se na různá aktiva. Property Fund for Living (PFFL) založený developery Robertem Sekerou z RS Group a Milanem Kuštou z K2 invest sází na investice do domovů pro seniory. Koupil první vlaštovku v Plzni.

Reklama

Na konci roku 2021 získal do svého majetku první investiční nemovitost, apartmánový komplex v Plzni v hodnotně 126 milionů korun. „V roce 2022 se připravují další plánované nákupy fondu. Domov Seniorů Holice disponuje 185 lůžky a má již svého nájemce. Dále se bude jednat o Domov Seniorů v Lázních Bohdaneč se 126 lůžky, který právě prochází rekonstrukcí. I tento domov má zajištěného nájemce, kterým je společnost Alzheimer Home Group,“ uvedl zástupce fondu Martin Fojtík. 

PFFL také zahájil přípravu na výstavbu nových domovů pro seniory, jedná se o dva objekty. „Stavby máme naplánované, pozemky vlastníme. Celkově jde o více než 250 nových lůžek. Současně zvažujeme nákupy několika dalších domovů pro seniory v atraktivních lokalitách,“ dodal Fojtík. 

Zakladatelé fondu, který vznikl loni na podzim, mají za to, že kapacita lůžek pro osoby vyžadující dlouhodobou sociálně zdravotní péči v Česku je nedostatečná. „Rádi bychom do osmi let postavili minimálně 20 nových domovů s celkovou kapacitou tři tisíce lůžek. Státní sektor trpí nedostatečnou flexibilitou, staví a provozuje domy za velmi vysoké náklady,“ říká Fojtík. 

veterinární klinika, ilustrační foto

Finančník a právník založili fond, bude kupovat veterinární ordinace

Fondy kvalifikovaných investorů jsou v Česku stále populárnější - a to včetně těch, co se pouštějí do alternativních investic. Nyní vzniká fond sázející na rostoucí odvětví veterinární péče.

Přečíst článek

Podle něj se očekává, že počet lidí starších 65 let se do roku 2025 navýší o 250 tisíc na 2,3 milionu, o dekádu později přes 2,5 milionu lidí. Přitom aktuálně je kapacita lůžek pouze pro zhruba 40 tisíc seniorů ve zhruba 600 domovech po celé republice. Už teď se čeká na lůžko dva roky.

„Stát tuhle oblast dramaticky podcenil. Pokud se to nezačne co nejdříve řešit, bude se muset čím dál více rodin starat o své drahé prarodiče na vlastní pěst. Jde opravdu o časovanou bombu,“ tvrdí Fojtík.

Developeři stojící za fondem PFFL mají zkušenosti s výstavbou soukromých domovů pro seniory, konkrétně v Chrudimi, v Kolíně nebo na pražské Klamovce. „Máme připravený unikátní koncept výstavby napříč celou republikou. Jde o unifikovanou výstavbu, která zajistí ekonomický provoz a komfortní prostředí pro seniory. Jedno lůžko vychází investičně mezi 1,2 až 1,5 miliony korun podle velikosti, standardu a ceny pozemku,“ dodává Fojtík. 

Fond chce v následujících čtyřech letech vybrat miliardu korun, investiční horizont fondu pro investory je minimálně tři roky a celková investice do výstavby domovů přesáhne tři miliardy korun.

Víno jako investice.

Ve fondech "pro bohaté" už je 235 miliard

Víno, akcie a dluhopisy. Majetek ve fondech kvalifikovaných investorů roste rychleji než zbytek trhu.

Přečíst článek

Mileniálové i generace Z promlouvají do světa investic

Čeští středoškoláci investují do kryptoměn. Baví je výnosy, rizika moc neřeší

Čtvrtina českých středoškoláků investuje do kryptoměn, zjistil průzkum Garančního systému finančního trhu (GSFT). Lákavá jsou kryptoaktiva však až pro polovinu z nich. Hlavním tahákem je zejména rychlý a vysoký výnos. Naopak rizika spojená s investováním obecně studenti nevnímají, nebo podceňují.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Víno jako investice.

Burgundské, šampaňské, skotská whisky. Investiční alkohol poráží inflaci

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme