Reklama

Vydali jsme nový magazín!

Objednávejte zde

Banky vyplatily Epsteinovy sexuální oběti

JPMorgan Chase
iStock
 ČTK

Americká banka JP Morgan Chase se dohodla na urovnání sporu se skupinou žen, která se domáhala odškodného za sexuální zločiny zesnulého finančníka Jeffreyho Epsteina. Podle žalujících finanční ústav poskytoval Epsteinovi peníze, přestože věděl, že klient se podílel na vykořisťování dívek. Podmínky dohody, kterou ještě musí potvrdit soud, však nebyly ihned známé.

Reklama

Zpráva přišla necelý měsíc poté, co se za podobných okolností s údajnými Epsteinovými oběťmi dohodla německá Deutsche Bank. Souhlasila s tím, že za urovnání sporu zaplatí 75 milionů dolarů (přes 1,6 miliardy korun). Banka nicméně neuznala, že věděla o Epsteinových stycích s mladými ženami, když finančník byl jejím klientem.

Hříšné ostrovy na Amerických Panenských ostrovech z Epsteinovy pozůstalosti koupil miliardář Deckoff. Dostal obří slevu

Hříšné ostrovy z Epsteinovy pozůstalosti koupil miliardář Deckoff. Dostal obří slevu

Miliardář Stephen Deckoff koupil dva soukromé ostrovy na Amerických Panenských ostrovech, které dříve vlastnil již zesnulý sexuální delikvent a finančník Jeffrey Epstein. Jako první zprávu přinesl americký Forbes.

Přečíst článek

Pochybení nepřiznává ani JPMorgan Chase, která čelila obvinění, že v letech 1998 až 2013 poskytovala Epsteinovi peníze s vědomím, že páchá sexuální zneužívání. Banka vinu odmítá a žaluje svého bývalého generálního ředitele Jese Staleyho, který prý tajil Epsteinovy zločiny ve snaze udržet si jej jako klienta.

„Všichni teď chápeme, že Epsteinovo chování bylo hrozné, a věříme, že toto urovnání je v nejlepším zájmu všech stran, obzvláště přeživších, které Epstein nepředstavitelným způsobem zneužíval,“ citovala agentura AP z dnešního prohlášení JPMorgan Chase.

Urovnání přichází v době, kdy je Epstein již téměř čtyři roky po smrti. Finančník spáchal ve věku 66 let sebevraždu v newyorském vězení, kde čekal na soud po obvinění z obchodování se sexem. Už dříve byl uznán vinným ze sexuálních zločinů, jeho partnerce Ghislaine Maxwellové pak před rokem soud uložil 20 let za mřížemi za napomáhání Epsteinovi se sexuálním zneužíváním náctiletých dívek.

Skupinová žaloba proti JPMorgan Chase je výsledkem loňského rozhodnutí státu New York, které dočasně umožnilo dospělým obětem sexuálního zneužívání domáhat se odškodného za jinak promlčené skutky.

Wall Street

Žně pro americké bankéře. Osmimístné výplaty se množí jak na běžícím pásu

Deset milionů dolarů, 15 milionů dolarů, 25 milionů dolarů... i více. To jsou částky, které loni na odměnách obdrželi vrcholní američtí investiční bankéři. Jen v Goldman Sachs loni průměrné výdaje na zaměstnance vystřelily o 23 procent, což je největší skok za více než deset let, uvedla agentura Bloomberg.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Je nový byznysově - lifestylový čtvrtletník o tom, jak žít bohatý a smysluplný život. Přináší inspiraci, osobnosti, miliardáře, rozhovory, life-hacky. Nedílnou součástí je fashion, design, travel, styl, food, filantropie a taky budoucnost.

Za hlavní téma PRVNÍHO čísla magazínu Newstream CLUB s titulkem Work is Life jsme zvolili radikální změnu, která se odehrává na poli práce. Ostatně i tento magazín je výrazem této změny. Ještě před několika lety by takový časopis zaměstnal velkou redakci na několik týdnů. Díky současným technologiím jej dokáže připravit mnohem menší tým. Pokud je dost efektivní a 100procentně oddaný pro věc.

Aktuální číslo magazínu Newstream CLUB představuje na titulní straně manažerku a podnikatelku Michaelu Bakala, která prozrazuje, že zvažuje novou kariéru. Vydala se proto studovat psychologii do Kalifornie.

Headhunter Jan Bubeník v prvním čísle mluví o tom, jak se v poslední době změnily nároky na šéfy. „Dnešní šéf je kapitán na rozbouřeném moři,“ říká.

Miliardáři a investoři Libor Winkler, Ondřej Fryc, Andrea Ferancová Bartoňová či Radim Jančura sdílejí své tipy, jak nakládat s penězi a investicemi.

V magazínu je sekce věnovaná filantropii – představují se top české nadace včetně Cibulky manželů Vlčkových a nadace rodiny Kellnerových. Objevují se v něm také články z prestižního Harvard Business Review, které redakce na základě licence jako jediná přináší českému publiku. 

K dostání je v síti trafik Lagardère. K dostání je také online i jako předplatné přes SEND.

Objednávejte zde.

Další číslo magazínu Newstream Club vyjde v prosinci 2023.

Související témata

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme