Reklama

Abramovič chce za fotbalový klub Chelsea tři miliardy liber, prodává i londýnské nemovitosti

Roman Abramovič
ČTK/AP
pej, vku

Ruský oligarcha Roman Abramovič se podle Bloombergu zbavuje svých londýnských nemovitostí, na přetřes ale přichází i jeho fotbalový klub Chelsea. Švýcarský miliardář Hansjoerg Wyss potvrdil, že jej oslovili, aby klub koupil. Podle televize Sky za něj Abramovič požaduje tři miliardy liber (93 miliard korun).

Reklama

Ruský oligarcha Roman Abramovič začíná podle britského poslance Chrise Bryanta kvůli obávám z možných postihů Západu prodávat londýnské nemovitosti, píše agentura Bloomberg a taktéž hledá kupce pro svůj fotbalový mančaft Chelsea.

„Bojí se sankcí, a proto už zítra prodá svůj dům a byt,“ uvedl britský labourista Chrise Bryant během svého projevu v parlamentu. Bryant je velkým kritikem Romana Abramoviče. Je i horlivým zastáncem názoru, že by především neměl vlastnit Chelsea. Vedení fotbalového klubu Abramovič předal do rukou klubové nadace.

Švýcarský obchodník miliardář Hansjoerg Wyss skutečně v úterý potvrdil, že byl spolu s dalšími třemi potenciálními kupci osloven, aby klub koupil. Televize Sky bez uvedení zdroje informovala, že Amrabovič za mančaft požaduje tři miliony liber. Wyss částku nekomentoval, švýcarskému listu Blick pouze řekl, že Abramovič momentálně žádá příliš mnoho.

„Panikaří, jako všichno ostatní oligarchové,” dodal Wyss s tím, že s rozhodnutím počká několik dní, jak se situace vyvine.

Druhý nejbohatší Rus, Alexej Mordašov, jenž se momentálně plaví na jachtě Nord za 11 miliard korun kolem Seychel

Kladivo na ruské miliardáře. Speciální účetní týmy mají odhalit a zabavit jejich majetek na Západě

Západ půjde po majetku ruských oligarchů. Sestaví zvláštní úderné týmy finančních specialistů, kteří se budou snažit zabavit jachty a paláce superboháčů, Putinových spojenců.

Přečíst článek

Čisté jmění Abramoviče podle indexu Bloomberg Billionaires Index činí 13,5 miliardy dolarů. Přestože se Abramovič dosud na britském sankčním seznamu neobjevil, čelí kvůli invazi Ruska na Ukrajinu stále silnějšímu tlaku britských politiků. A podniká kroky, aby se vyhnul tomu, že mu klub či další jeho majetek zmrazí. Neprodává ale za každou cenu. Tento týden už jednu nabídku na odpordej klubu za v přepočtu 78 miliard korun odmítl. 

Podle britského deníku The Times by se prodej jeho londýnských nemovitostí mohl týkat domu v Kensington Palace Gardens v hodnotě více než 200 milionů dolarů a bytu v Chelsea Waterfront.

Roman Abramovič se měl podle svého mluvčího podílet na pokusech o zprostředkování míru mezi Ruskem a Ukrajinou v Bělorusku. 


Česká národní banka, ilustrační foto

Rusko začíná bankrotovat. Nastal čas na korunové intervence, míní Goldman Sachs. Sazby ještě porostou

Rusko podle všeho začíná dnes vykazovat známky platební neschopnosti, takže už směřuje k bankrotu. Dnes má totiž vyplácet úrok na svém dluhu, ale cizinci zřejmě žádné peníze neuvidí. Od pondělí pro ně platí v Rusku zákaz výplaty peněz. To je ovšem částečná platební neschopnost, ať už je zdůvodněná jakkoli. Rusko tedy míří ke krachu. Jak asi zareaguje ČNB?

Přečíst článek

Majetek ruských oligarchů zmrazí i tradičně neutrální Švýcarsko

Švýcarsko přijme sankce proti ruským činitelům a firmám po vzoru postihů Evropské unie a zmrazí také jejich majetek, oznámila tamní vláda. Alpská země tak opouští svůj tradičně neutrální postoj.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

  •  
Reklama

Související

Roman Abramovič

Abramovič se stahuje do ústraní. Fotbalovou Chelsea za něj povede správní rada klubové nadace

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme