Reklama

Abramovič chce za fotbalový klub Chelsea tři miliardy liber, prodává i londýnské nemovitosti

Roman Abramovič
ČTK/AP
pej, vku

Ruský oligarcha Roman Abramovič se podle Bloombergu zbavuje svých londýnských nemovitostí, na přetřes ale přichází i jeho fotbalový klub Chelsea. Švýcarský miliardář Hansjoerg Wyss potvrdil, že jej oslovili, aby klub koupil. Podle televize Sky za něj Abramovič požaduje tři miliardy liber (93 miliard korun).

Reklama

Ruský oligarcha Roman Abramovič začíná podle britského poslance Chrise Bryanta kvůli obávám z možných postihů Západu prodávat londýnské nemovitosti, píše agentura Bloomberg a taktéž hledá kupce pro svůj fotbalový mančaft Chelsea.

„Bojí se sankcí, a proto už zítra prodá svůj dům a byt,“ uvedl britský labourista Chrise Bryant během svého projevu v parlamentu. Bryant je velkým kritikem Romana Abramoviče. Je i horlivým zastáncem názoru, že by především neměl vlastnit Chelsea. Vedení fotbalového klubu Abramovič předal do rukou klubové nadace.

Švýcarský obchodník miliardář Hansjoerg Wyss skutečně v úterý potvrdil, že byl spolu s dalšími třemi potenciálními kupci osloven, aby klub koupil. Televize Sky bez uvedení zdroje informovala, že Amrabovič za mančaft požaduje tři miliony liber. Wyss částku nekomentoval, švýcarskému listu Blick pouze řekl, že Abramovič momentálně žádá příliš mnoho.

„Panikaří, jako všichno ostatní oligarchové,” dodal Wyss s tím, že s rozhodnutím počká několik dní, jak se situace vyvine.

Druhý nejbohatší Rus, Alexej Mordašov, jenž se momentálně plaví na jachtě Nord za 11 miliard korun kolem Seychel

Kladivo na ruské miliardáře. Speciální účetní týmy mají odhalit a zabavit jejich majetek na Západě

Západ půjde po majetku ruských oligarchů. Sestaví zvláštní úderné týmy finančních specialistů, kteří se budou snažit zabavit jachty a paláce superboháčů, Putinových spojenců.

Přečíst článek

Reklama

Čisté jmění Abramoviče podle indexu Bloomberg Billionaires Index činí 13,5 miliardy dolarů. Přestože se Abramovič dosud na britském sankčním seznamu neobjevil, čelí kvůli invazi Ruska na Ukrajinu stále silnějšímu tlaku britských politiků. A podniká kroky, aby se vyhnul tomu, že mu klub či další jeho majetek zmrazí. Neprodává ale za každou cenu. Tento týden už jednu nabídku na odpordej klubu za v přepočtu 78 miliard korun odmítl. 

Podle britského deníku The Times by se prodej jeho londýnských nemovitostí mohl týkat domu v Kensington Palace Gardens v hodnotě více než 200 milionů dolarů a bytu v Chelsea Waterfront.

Roman Abramovič se měl podle svého mluvčího podílet na pokusech o zprostředkování míru mezi Ruskem a Ukrajinou v Bělorusku. 


Česká národní banka, ilustrační foto

Rusko začíná bankrotovat. Nastal čas na korunové intervence, míní Goldman Sachs. Sazby ještě porostou

Rusko podle všeho začíná dnes vykazovat známky platební neschopnosti, takže už směřuje k bankrotu. Dnes má totiž vyplácet úrok na svém dluhu, ale cizinci zřejmě žádné peníze neuvidí. Od pondělí pro ně platí v Rusku zákaz výplaty peněz. To je ovšem částečná platební neschopnost, ať už je zdůvodněná jakkoli. Rusko tedy míří ke krachu. Jak asi zareaguje ČNB?

Přečíst článek

Majetek ruských oligarchů zmrazí i tradičně neutrální Švýcarsko

Švýcarsko přijme sankce proti ruským činitelům a firmám po vzoru postihů Evropské unie a zmrazí také jejich majetek, oznámila tamní vláda. Alpská země tak opouští svůj tradičně neutrální postoj.

Přečíst článek

Reklama

Související

Roman Abramovič

Abramovič se stahuje do ústraní. Fotbalovou Chelsea za něj povede správní rada klubové nadace

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme