Reklama

Telekomunikační magnát Niel koupil akcie britského Vodafonu

Xavier Niel
Rodrigo Serúlveda Schulz / Creative Commons / CC-BY-SA-2.0
 ČTK

Francouzský telekomunikační magnát Xavier Niel, který je zakladatelem a většinovým majitelem francouzské telekomunikační skupiny Iliad, koupil 2,5 procenta akcií v britském operátorovi Vodafone. Bez dalších podrobností to uvedla jeho investiční společnost Atlas Investissement. Podle agentury Bloomberg současná hodnota podílu činí 752 milionů liber (zhruba 21 miliard korun).

Reklama

Společnost Atlas Investissement označila Vodafone za „atraktivní investiční příležitost vzhledem ke kvalitě jeho aktiv a příznivým trendům v globálním telekomunikačním sektoru”.

Iliad a investiční firma Apax Partners začátkem letošního roku nabídly 11,25 miliardy eur (zhruba 277 miliard korun) za převzetí italských aktivit Vodafonu. Britský podnik ale tuto nabídku odmítl s tím, že by nebyla v nejlepším zájmu jeho akcionářů, připomněla agentura Reuters.

Společnost Vodafone působí také v České republice. Služby na českém trhu poskytuje více než 4,5 milionu zákazníků. V roce 2019 britský podnik v České republice koupil největší kabelovou síť UPC.

CETIN loni vydělal 2,6 miliardy. Investice směřoval hlavně do 5G sítí

Největší tuzemský vlastník telekomunikačních sítí CETIN loni zvýšil zisk o jedno procento na 2,57 miliardy korun. Firma ve výroční zprávě uvedla, že převážná část zisku pochází ze služeb v národní síti. Konsolidované výnosy klesly o téměř čtyři procenta na 18,43 miliardy korun.

Přečíst článek

Margrethe Vestagerová, evropská komisařka pro hospodářskou soutěž

T-Mobile, O2 i CETIN se vyhnuly tučným pokutám. Bruselu přislíbily modernizaci sítí

Evropská komise (EK) oznámila, že přijala závazky, které čeští mobilní operátoři T-Mobile a O2 a provozovatel telekomunikační infrastruktury CETIN nabídli s cílem urovnat obvinění z omezování hospodářské soutěže. Podle agentury Reuters tak EK ukončila vyšetřování těchto podniků, kterým hrozily miliardové pokuty.

Přečíst článek

Reklama

Související

Tereza Jalůvková z J&T: Zvýšená nervozita z trhů nezmizela, zatím

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme