Reklama

Miliardář Křetínský se zhlédl v datových centrech. Jedná o převzetí divize francouzské Atos

Miliardář Křetínský se zhlédl v datových centrech. Jedná o převzetí divize francouzské Atos
ČTK
 ČTK

Francouzská technologická firma Atos, která kvůli ztrátám zahájila loni v červnu restrukturalizaci, jedná s českým podnikatelem Danielem Křetínským, který by mohl převzít její divizi Tech Foundations. Informoval o tom list Le Monde, v němž český miliardář drží menšinový podíl. Zúčastněné strany se k věci odmítly vyjádřit. Francouzský list připomíná, že by to bylo poprvé, co by Křetínský vstoupil do sektoru IT služeb.

Reklama

Atos dále vede rozhovory mimo jiné s evropskou leteckou skupinou Airbus. Evropský výrobce letadel projevil zájem o odkoupení podílu 29,9 procenta v divizi Evidian, která se má brzy od Atosu oddělit. Soustředí se na kybernetickou bezpečnost a superpočítače.

„Vedení společnosti Atos nejedná pouze s Airbusem. Podle našich informací vedení jedná také s Danielem Křetínským..., který se zase zajímá o divizi IT služeb skupiny Tech Foundations,” napsal Le Monde.

V říjnu Atos uvedl, že ho ohledně koupě společnosti Tech Foundations oslovilo několik zájemců. Dotyčná divize se zabývá mimo jiné datovými centry či outsourcingem podnikových procesů.

Křetínský za zhruba deset let vybudoval jednu z největších evropských energetických skupin. Nyní své aktivity diverzifikuje, hledá proto investice v maloobchodě, médiích a v dalších oblastech.

Křetínský kupuje dalšího dodavatele energií

Společnost EP Energy Trading z holdingu EPH Daniela Křetínského, která pod značkou epet dodává elektřinu a plyn odběratelům v Česku a na Slovensku, kupuje obchodníka s elektřinou Gazela Energy. Jejich spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svém webu.

Přečíst článek

Reklama

Ve Francii český miliardář vybudoval desetiprocentní podíl ve skupině supermarketů Casino prostřednictvím holdingu VESA, který ovládá se svým obchodním partnerem Patrikem Tkáčem. Křetínský má také menšinový podíl ve francouzských novinách Le Monde a prostřednictvím holdingu Czech Media Investment (CMI) vlastní také několik francouzských tiskových titulů, jako je Elle, Tele7 Jours a zpravodajský magazín Marianne.

Minulý týden prudce vzrostly akcie francouzského maloobchodního řetězce Fnac Darty poté, co se v médiích objevila zpráva, že se Křetínský chystá koupit kontrolní podíl ve společnosti.

Miliardář Daniel Křetínský se chystá koupit kontrolní podíl ve francouzském maloobchodním řetězci Fnac Darty, ve kterém od léta drží 20 procent.

Křetínský se chystá koupit kontrolní podíl v řetězci Fnac Darty. Akcie hned zpevnily

Miliardář Daniel Křetínský se chystá koupit kontrolní podíl ve francouzském maloobchodním řetězci Fnac Darty, ve kterém od léta drží 20 procent. S odkazem na své zdroje to napsal server BFM Business. Akcie firmy obchodované na burze v Paříži v reakci na zprávu zpevnily o více než deset procent.

Přečíst článek

Reklama

Související

Křetínský a Tkáč investují 1,5 miliardy do logistického start-upu DoDo

Miliardáři Křetínský a Tkáč investují 1,5 miliardy do logistického start-upu DoDo

Přečíst článek
Zakladatel Microsoftu Bill Gares na snímku z 15. 2. 2023

Umělá inteligence je stejně zásadní jako počítače, internet a mobily, prohlásil Bill Gates

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme