Reklama

Křetínský se chystá koupit kontrolní podíl v řetězci Fnac Darty. Akcie hned zpevnily

Miliardář Daniel Křetínský se chystá koupit kontrolní podíl ve francouzském maloobchodním řetězci Fnac Darty, ve kterém od léta drží 20 procent.
ČTK
 ČTK

Miliardář Daniel Křetínský se chystá koupit kontrolní podíl ve francouzském maloobchodním řetězci Fnac Darty, ve kterém od léta drží 20 procent. S odkazem na své zdroje to napsal server BFM Business. Akcie firmy obchodované na burze v Paříži v reakci na zprávu zpevnily o více než deset procent.

Reklama

Křetínský, který je nyní druhým největším akcionářem Fnac Darty, hodlá podle zdrojů BFM odkoupit podíl největšího akcionáře. Tím je německá společnost Ceconomy, ve firmě vlastní 24 procent. Český podnikatel by tak získal 44procentní podíl a mohl by pak zahájit proces, který povede ke stažení akcií řetězce z burzy, uvedla agentura Reuters.

Český miliardář a investor Daniel Křetínský a obří švýcarská komoditní společnost Vitol doufají, že získají stovky milionů liber určené na dotace pro britské elektrárny.

Křetínský hraje v Británii o stovky milionů liber z dotací

Český miliardář a investor Daniel Křetínský a obří švýcarská komoditní společnost Vitol doufají, že získají stovky milionů liber určené na dotace pro britské elektrárny, píše deník The Guardian. Patří k uchazečům v aukci provozovatele britské elektrizační soustavy National Grid, ve které jde o 1,5 miliardy liber (zhruba 40 miliard korun) a jejíž výsledky se vyhlásí tento měsíc.

Přečíst článek

Fnac Darty prodává knihy, hudbu a elektroniku. Dnes po uzavření burzovního obchodování se chystá oznámit hospodářské výsledky za uplynulý rok.

Křetínský za zhruba deset let vybudoval jednu z největších evropských energetických skupin. Nyní své aktivity diverzifikuje, hledá proto investice v maloobchodě, médiích a v dalších oblastech.

Vydavatelství Mafra na Smíchově

Uhlobaron Tykač chce od Babiše koupit Mafru. Zájem má i Křetínský

Podnikatel a majitel energetické skupiny Sev.en Energy Pavel Tykač jedná o koupi vydavatelství Mafra. Uvedl to v rozhovoru pro Český rozhlas. Pokud jde o Mafru, zájem jsme projevili, ale ta jednání jsou na počátku, řekl Tykač. Skupina Mafra, která patří k největším mediálním domům v Česku, spadá pod Agrofert ze svěřenských fondů šéfa hnutí ANO Andreje Babiše.

Přečíst článek

Reklama

Ve Francii český miliardář vybudoval desetiprocentní podíl ve skupině supermarketů Casino prostřednictvím holdingu VESA, který ovládá se svým obchodním partnerem Patrikem Tkáčem. Křetínský má také menšinový podíl ve francouzských novinách Le Monde a prostřednictvím holdingu Czech Media Investment (CMI) vlastní také několik francouzských tiskových titulů, jako je Elle, Tele7 Jours a zpravodajský magazín Marianne.

Křetínský kupuje dalšího dodavatele energií

Společnost EP Energy Trading z holdingu EPH Daniela Křetínského, která pod značkou epet dodává elektřinu a plyn odběratelům v Česku a na Slovensku, kupuje obchodníka s elektřinou Gazela Energy. Jejich spojení posuzuje Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS), který o tom informoval na svém webu.

Přečíst článek

Generální manažer společnosti Fnac Darty Enrique Martinez a Daniel Křetínský spolu „vycházejí velmi dobře”, ujišťuje několik zdrojů BFM Business blízkých oběma byznysmenům. Jejich setkání výrazně zprostředkoval Denis Olivennes, bývalý šéf Fnac, nyní prezident CMI France, která sdružuje média Daniela Křetínského ve Francii.

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme