Reklama

Dům s výhledem na Brdy citlivě nahradil starou chatku. Vyšel na 10 milionů

Dům s výhledem na Brdy citlivě nahradil starou chatku. Vyšel na 10 milionů
BoysPlayNice
Petra Jansová

Na parcele nedaleko Prahy stávala dřevěná chatka. Nahradila ji novostavba rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu. Navrhli ji architekti z kaa-studio.

Reklama

„Chtěli jsme, aby dům jemně zapadl mezi okolní domy původní zástavby a mezi stromy staré zahrady,” přibližují architekti. Dispozice je tedy rozvržena tak, aby dům zajistil svým obyvatelům co možná nejvíc výhledů do okolí. Parcela je na jižním svahu nad Berounkou s nádherným výhledem na brdský masiv. Stavba domu probíhala i s ohledem na staré vzrostlé stromy.  

„Klient rovněž kladl důraz na hospodárnost stavby a následně i provozu domu. Stejně jako zabezpečení dokonalého stínění před slunečními paprsky přes den a světelného smogu v noci,” dodávají architekti.

Ti vyplnili investorovi i přání na vytvoření venkovního zastřešeného prostoru – určeného pro sezení a sušení plodů.

Dům vyšel na 10 milionů korun.

Architekt Petr Kolář

Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost

Petr Kolář patří k nejžádanějším českým architektům současnosti, i miliardáři na něj stojí frontu. Staví hotelové resorty, vesnice, olympijské parky i rodinné domy. Označení „architekt miliardářů” se ale brání. „Kvalitní architektura jde dělat i s útlým rozpočtem, stavíme projekty i za milion,” říká Kolář v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme