Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Dům s výhledem na Brdy citlivě nahradil starou chatku. Vyšel na 10 milionů

Dům s výhledem na Brdy citlivě nahradil starou chatku. Vyšel na 10 milionů
BoysPlayNice
Petra Jansová

Na parcele nedaleko Prahy stávala dřevěná chatka. Nahradila ji novostavba rodinného domu pro čtyřčlennou rodinu. Navrhli ji architekti z kaa-studio.

Reklama

„Chtěli jsme, aby dům jemně zapadl mezi okolní domy původní zástavby a mezi stromy staré zahrady,” přibližují architekti. Dispozice je tedy rozvržena tak, aby dům zajistil svým obyvatelům co možná nejvíc výhledů do okolí. Parcela je na jižním svahu nad Berounkou s nádherným výhledem na brdský masiv. Stavba domu probíhala i s ohledem na staré vzrostlé stromy.  

„Klient rovněž kladl důraz na hospodárnost stavby a následně i provozu domu. Stejně jako zabezpečení dokonalého stínění před slunečními paprsky přes den a světelného smogu v noci,” dodávají architekti.

Ti vyplnili investorovi i přání na vytvoření venkovního zastřešeného prostoru – určeného pro sezení a sušení plodů.

Dům vyšel na 10 milionů korun.

Reklama

Architekt Petr Kolář

Architekt miliardářů Kolář: Luxus není zlatý kohoutek, ale dokonalá funkčnost

Petr Kolář patří k nejžádanějším českým architektům současnosti, i miliardáři na něj stojí frontu. Staví hotelové resorty, vesnice, olympijské parky i rodinné domy. Označení „architekt miliardářů” se ale brání. „Kvalitní architektura jde dělat i s útlým rozpočtem, stavíme projekty i za milion,” říká Kolář v rozhovoru pro newstream.cz.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme