Reklama

Telegram v Brazílii skončil, nespolupracuje s policií

Telegram v Brazílii skončil, nespolupracuje s policií.
Profimedia
 ČTK

Brazilský federální soud zakázal v zemi provoz komunikační aplikace Telegram. Podle soudu provozovatel platformy nespolupracuje s policií, která vyšetřuje aktivity neonacistických skupin na síti. Podle řady uživatelů byla aplikace po rozhodnutí soudu nedostupná. Telegram rozhodnutí justice nekomentoval.

Reklama

Podle federálního soudu předložené důkazy dokládají „jasný záměr Telegramu” nespolupracovat s vyšetřovateli. Kromě zákazu činnosti soud vyměřil platformě pokutu jeden milion realů (zhruba 4,2 milionu korun) za každý den prodlevy při poskytnutí odpovědi na žádost policie.

Stanislav Šulc: Černý čtvrtek Elona Muska. Ozvala se karma?

Stanislav Šulc: Černý čtvrtek Elona Muska. Ozvala se karma?

Během jediného dne se bohatství Elona Muska propadlo o 13 miliard dolarů, tedy ještě o víc, než dokázal prošutrovat ministr financí Zbyněk Stanjura za první kvartál letošního roku. Ve čtvrtek 20. dubna tak Musk zjistil, že když se nedaří, tak se prostě nedaří.

Přečíst článek

Brazilská policie se na společnost Telegram obrátila se žádostí o poskytnutí údajů uživatelů, kteří jsou členy neonacistických skupin na aplikaci. Policie se na skupiny zaměřila při vyšetřování násilí na školách, které se v Brazílii v posledních týdnech stalo ožehavým tématem. Brazílie v poslední době zaznamenala výrazný nárůst počtu útoků na školách. Například na začátku dubna při útoku na jesle zemřely čtyři děti.

Surový cukr na světových trzích dál zdražuje.

Cukr nad zlato, jeho cena je nejvyšší od roku 2012. Jsou za tím obavy, zda ho bude dost

Surový cukr na světových trzích dál zdražuje, termínový kontrakt s dodáním v květnu se dnes dopoledne vyšplhal až nad 24,60 centu (5,27 koruny) za libru (asi 0,45 kg), což je nejvíce od roku 2012. V přepočtu je to zhruba 11,65 koruny za kilogram. Ukazují to záznamy z globální komoditní burzy ICE. Za růstem jsou podle analytiků obavy, zda bude kvůli slabší produkci v některých částech světa cukru dostatek.

Přečíst článek

O pozastavení fungování Telegramu rozhodl brazilský soud již v loňském roce. Tehdy byla důvodem nedostatečná spolupráce sociální sítě při potírání šíření dezinformací. Firma tehdy uvedla, že s brazilskou policií nespolupracovala, protože úřady firmě napsaly na starou e-mailovou adresu. Po dvou dnech soud zákaz odvolal.

Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme