Telegram v Brazílii skončil, nespolupracuje s policií
Brazilský federální soud zakázal v zemi provoz komunikační aplikace Telegram. Podle soudu provozovatel platformy nespolupracuje s policií, která vyšetřuje aktivity neonacistických skupin na síti. Podle řady uživatelů byla aplikace po rozhodnutí soudu nedostupná. Telegram rozhodnutí justice nekomentoval.
Podle federálního soudu předložené důkazy dokládají „jasný záměr Telegramu” nespolupracovat s vyšetřovateli. Kromě zákazu činnosti soud vyměřil platformě pokutu jeden milion realů (zhruba 4,2 milionu korun) za každý den prodlevy při poskytnutí odpovědi na žádost policie.
Během jediného dne se bohatství Elona Muska propadlo o 13 miliard dolarů, tedy ještě o víc, než dokázal prošutrovat ministr financí Zbyněk Stanjura za první kvartál letošního roku. Ve čtvrtek 20. dubna tak Musk zjistil, že když se nedaří, tak se prostě nedaří.Stanislav Šulc: Černý čtvrtek Elona Muska. Ozvala se karma?
Názory
Brazilská policie se na společnost Telegram obrátila se žádostí o poskytnutí údajů uživatelů, kteří jsou členy neonacistických skupin na aplikaci. Policie se na skupiny zaměřila při vyšetřování násilí na školách, které se v Brazílii v posledních týdnech stalo ožehavým tématem. Brazílie v poslední době zaznamenala výrazný nárůst počtu útoků na školách. Například na začátku dubna při útoku na jesle zemřely čtyři děti.
Surový cukr na světových trzích dál zdražuje, termínový kontrakt s dodáním v květnu se dnes dopoledne vyšplhal až nad 24,60 centu (5,27 koruny) za libru (asi 0,45 kg), což je nejvíce od roku 2012. V přepočtu je to zhruba 11,65 koruny za kilogram. Ukazují to záznamy z globální komoditní burzy ICE. Za růstem jsou podle analytiků obavy, zda bude kvůli slabší produkci v některých částech světa cukru dostatek.Cukr nad zlato, jeho cena je nejvyšší od roku 2012. Jsou za tím obavy, zda ho bude dost
Trhy
O pozastavení fungování Telegramu rozhodl brazilský soud již v loňském roce. Tehdy byla důvodem nedostatečná spolupráce sociální sítě při potírání šíření dezinformací. Firma tehdy uvedla, že s brazilskou policií nespolupracovala, protože úřady firmě napsaly na starou e-mailovou adresu. Po dvou dnech soud zákaz odvolal.
Magazín newstream CLUB
Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh.
V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.
Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.
Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí.
K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.