Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tažení proti TikToku. Evropský parlament se ho chystá zakázat zaměstnancům

Evropský parlament zakáže svým zaměstnancům používat na služebních telefonech čínskou sociální síť TikTok.
ČTK
 ČTK

Evropský parlament zakáže svým zaměstnancům používat na služebních telefonech čínskou sociální síť TikTok s odkazem na možné bezpečnostní hrozby. Agentuře Reuters to prozdradil nejmenovaný unijní činitel. Zaměstnanci nebudou smět TikTok používat ani na soukromých zařízeních, na nichž mají zároveň nainstalované pracovní aplikace.

Reklama

Aplikaci, kterou vyvíjí čínská společnost ByteDance, na telefonech svých zaměstnanců již zakázaly Evropská komise i Rada EU. Krokem zdůraznily rostoucí obavy ohledně této firmy i toho, zda čínská vláda nemůže aplikaci využívat ke sběru dat uživatelů nebo k prosazování svých zájmů. Peking pravidelně popírá, že by měl takové záměry.

Majitel TikToku, čínská ByteDance oprášila plány vstupu na burzu v Hongkongu

Kanada začne na vládních zařízeních blokovat síť TikTok. Bojí se úniku dat

Kanadská vláda začne od 1. března na všech svých zařízeních blokovat sociální síť TikTok, kterou vyvíjí čínská společnost ByteDance. Podle listu National Post se vláda obává úniku dat, který by mohl zvýšit zranitelnost vůči kybernetickým útokům. Vláda se také zabývá otázkou možného čínského vměšování do kanadských voleb v letech 2019 a 2021, což Peking odmítá..

Přečíst článek

Dánský parlament vyzval zákonodárce a své zaměstnance, aby v rámci kybernetické bezpečnosti nepoužívali aplikaci TikTok v pracovních telefonech, protože „existuje riziko špionáže”. Rakouské ministerstvo vnitra v současnosti zkoumá a zvažuje zákaz této sociální sítě, uvedla tisková agentura APA. Aplikaci již dříve zakázala Indie.

S TikTokem se rozlučte

Kanadská vláda nedávno oznámila, že začne od 1. března na všech svých zařízeních blokovat sociální síť TikTok. Podle kanadských médií se vláda obává úniku dat, který by mohl zvýšit zranitelnost vůči kybernetickým útokům.

Čínská sociální síť TikTok plánuje otevřít dvě nová datová centra v Evropě.

TikTok se snaží ujistit vlády, že citlivé údaje chrání. Datová centra otevře v Evropě

Čínská sociální síť TikTok plánuje otevřít dvě nová datová centra v Evropě. Tento krok by mohl zmírnit obavy o bezpečnost dat uživatelů a zmírnit tlak regulačních orgánů na firmu. Na blogu to oznámil manažer firmy pro evropské aktivity Rich Waterworth.

Přečíst článek

Ve Spojených státech Bílý dům nařídil federálním úřadům, že mají 30 dní na to, aby odstranily aplikaci TikTok ze všech vládních zařízení, napsal server CNN.

Mark Zuckerberg, zakladatel Facebooku

Británie přitvrzuje, šéfům technologických firem hrozí vězením

Takzvaní rebelové v Konzervativní straně předložili pozměňovací návrh, který pro šéfy technologických firem jako je Facebook nebo Twitter navrhoval až dva roky vězení za neschopnost chránit děti před škodlivým obsahem. Vláda premiéra Rishiho Sunaka slíbila, že jim vyhoví.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama
Reklama
Reklama
Doporučujeme