Reklama

Svěrákovi odtajnili trailer k novému filmu Betlémské světlo

Dušan Kütner
duk

Jedna z nejúspěšnějších tuzemských tvůrčích dvojic Zdeněk a Jan Svěrákovi chystají premiéru svého nového, v pořadí osmého filmu s názvem Betlémské světlo. Snímek bude mít premiéru 3. března. V hlavních rolích se kromě Zdeňka Svěráka a Daniely Kolářové představí také Ondřej Vetchý, Vojta Kotek, Tereza Ramba, Vladimír Javorský nebo Jitka Čvančarová. Podívejte se na oficiální trailer ke snímku a fotogalerii z natáčení.

Reklama

„Dali jsme každé postavě a jejímu příběhu vlastní škálu barev. Dodržujeme je v kostýmech, rekvizitách i v barvách dekorací. Jak se spolu postavy a jejich příběhy setkávají, vznikají z toho nové a často opravdu krásné kombinace. Náš film je komedie plná fantazie a takový žánr si o barevnou opulentnost přímo říká,“ říká režisér filmu Jan Svěrák.

Je to hodně barevný film, nic takového jsme ještě nedělali. Ale všechno je jednou poprvé," podotkl kameraman snímku Vladimír Smutný.

Inspirací pro vznik scénáře byly Janu Svěrákovi oblíbené povídky Zdeňka Svěráka. „Baví mě, že se postavy z různých mých povídek ve filmu setkávají v nových nečekaných situacích. Pro film je to stmelující prvek a pro diváky to bude doufám zábavné,“ říká Zdeněk Svěrák, který v této komedii s prvky magického realismu servíruje univerzální otázky lidského života s nadsázkou a humorem. „Nic lepšího než humor proti smutku nemáme,“ podotkl tak trochu s odkazem na dnešní neveselou covidovou dobu.

Betlémské světlo je osmý film, na němž otec a syn Svěrákovi spolupracovali. K těm předchozím patřil například Akumulátor 1, Vratné lahve, Tmavomodrý svět, Po strništi bos či Kolja, s nímž dosáhli největšího úspěchu, když v roce 1996 získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film.

Netflix, ilustrační foto

Netflix opět investuje do výroby, koupil trikové studio Scanline

Netflix koupil malé studio vizuálních efektů Scanline VFX, které se mimo jiné podílelo na nyní již čtyřech řadách divácky úspěšného seriálu Stranger Things. Streamovací služba mohutně v posledních letech investuje do vlastní a často pozoruhodné produkce s cílem posílit svou pozici na výsostně konkurenčním filmovém trhu. Cena transakce nebyla zveřejněna.

Přečíst článek

Reklama

Související

Aston Martin Jamese Bonda z filmu Není čas zemřít z roku 2021

FOTOGALERIE: Bondův Aston Martin, kostýmy, hodinky. Christie´s chystá výroční aukci pro charitu

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme