Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Pánem domu je král. Jaké nemovitosti vlastní Karel III.?

Pánem domu je král. Co vlastní Karel III.?
royal.uk
Věra Tůmová
tmv

Novopečený britský panovník Karel III. se spolu s korunou stává i majitelem mnoha nemovitostí. K už tak velkolepé sbírce domů a pozemků mu přibyla ještě řada dalších. Jeho realitní portfolio zahrnuje impozantní královská sídla, soukromé paláce, rozsáhlé pozemky, starobylé zříceniny, a dokonce i venkovské domky a chalupy. Podívejte se, kde všude například je pánem domu král. Výčet pochopitelně ale není kompletní.

Reklama

Ve vlastnictví krále Karla III. je podle časopisu Forbes prý minimálně desítka hradů, sedm paláců, rovný tucet domů, téměř šedesát chalup a minimálně čtrnáct zřícenin. Ačkoliv jako panovník má nyní domov v Buckinghamském paláci, za své hlavní rodinné sídlo patrně stále počítá Highgrove House v Gloucestershire. Určitě také nikdy nezapomene ani na svůj milovaný skotský venkov s panstvím Birkhall nebo farmu Llwynywermod ve Walesu. Na základě dědictví se královo realitní portfolio od loňska rozšířilo ovšem i o proslulý královský hřebčín v Sandringhamu v Norfolku či oblíbený skotský zámek královny Alžběty Balmoral, kde královna prožila své poslední dny. 

Podívejte se na nejzajímavější královské nemovitosti Karla III. do galerie.

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

V Praze za sedm, v Karibiku za pět milionů. Byt v Panamě má navíc i posilovnu nebo bazén

V Praze za sedm, v Karibiku za pět milionů. Byt v Panamě má navíc i posilovnu nebo bazén

Přečíst článek
Tančící dům v Praze

Zdenka Klapalová: Trofejní nemovitosti jsou jako kvalitní umění, bezpečným uchovatelem hodnoty

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme