Reklama

Golfistka českého původu Nelly Korda je světovou jedničkou, i co se týče výdělků

Nelly Korda
ČTK
Viliam Buchert

Američanka Nelly Korda (22) se stala světovou golfovou jedničkou. Hráčka s českými kořeny suverénně vede i žebříček nejvýdělečnějších profesionálních hráček.

Nelly Korda vyhrála 20. června turnaj Meijer Classic a získala tak svůj pátý titul na ženské golfové túře LPGA. Za něj inkasovala prize money 345 tisíc dolarů. Hned o týden později zvítězila i na turnaji KPMG Women’s PGA Championship a slavila tak premiérový titul z majoru (to jsou nejvíce ceněné golfové turnaje roku). Tentokráte byl už finanční bonus ve výši 675 tisíc dolarů. Navíc Korda se stala poprvé v kariéře světovou jedničkou, jako první Američanka od roku 2014.

Korda, jejímiž rodiči jsou bývalí čeští tenisté Petr Korda a Regina Rajchrtová, vládne suverénně i letošnímu pořadí výdělků světových profesionálních golfistek. Zatím celkem letos získala na prize money 1 793 930 dolarů (v přepočtu téměř 39 milionů korun). Na druhém místě je Filipínka Yuka Saso s 1 048 142 dolary a třetí Thajka Patty Tavatanakit s 1 009 172 dolary.

Na čtrnáctém místě finančního žebříčku je v současnosti Jessica Korda, starší sestra Nelly, která má na kontě 589 270 dolarů. Na 123. místě pak najdeme českou reprezentantku Kláru Spilkovou, která si vydělala 34 196 dolarů.

Rodina Kordových je sportovně výjimečná nejenom v tom, že tenista Petr Korda vyhrál v roce 1998 grandslam na Australian Open, ale že Nelly i Jessica budou reprezentovat USA na blížících se olympijských hrách v Tokiu. A velkou šanci si zahrát na olympiádě má i jejich bratr Sebastian, který je tenistou. Přestože jsou děti Kordových američtí reprezentanti, mluví také česky. Rodina bydlí v Bradentonu na Floridě.

Foto: ČTK

V červenci vzlétne do vesmíru raketa New Shepard s posádkou. Na palubě nebude chybět ani šéf Amazonu Jeff Bezos.

Jeff Bezos: Work-life balance je k ničemu

Nejlepší je propojit práci a život v jedno, soudí někdejší lídr Amazonu Jeff Bezos. V pondělí 5. července ho ve vedení nahradí Andy Jassy. Bezos zůstane jen výkonným předsedou správní rady.

Přečíst článek

Reklama

Související

Jaromír Jágr při natáčení epizody pořadu Victory Club

Proč jsem byl nejlepší? Byl to můj cíl. Dnes mám i jiné cíle, říká Jaromír Jágr

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme