Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Golfistka českého původu Nelly Korda je světovou jedničkou, i co se týče výdělků

Nelly Korda
ČTK
Viliam Buchert

Američanka Nelly Korda (22) se stala světovou golfovou jedničkou. Hráčka s českými kořeny suverénně vede i žebříček nejvýdělečnějších profesionálních hráček.

Reklama

Nelly Korda vyhrála 20. června turnaj Meijer Classic a získala tak svůj pátý titul na ženské golfové túře LPGA. Za něj inkasovala prize money 345 tisíc dolarů. Hned o týden později zvítězila i na turnaji KPMG Women’s PGA Championship a slavila tak premiérový titul z majoru (to jsou nejvíce ceněné golfové turnaje roku). Tentokráte byl už finanční bonus ve výši 675 tisíc dolarů. Navíc Korda se stala poprvé v kariéře světovou jedničkou, jako první Američanka od roku 2014.

Korda, jejímiž rodiči jsou bývalí čeští tenisté Petr Korda a Regina Rajchrtová, vládne suverénně i letošnímu pořadí výdělků světových profesionálních golfistek. Zatím celkem letos získala na prize money 1 793 930 dolarů (v přepočtu téměř 39 milionů korun). Na druhém místě je Filipínka Yuka Saso s 1 048 142 dolary a třetí Thajka Patty Tavatanakit s 1 009 172 dolary.

Na čtrnáctém místě finančního žebříčku je v současnosti Jessica Korda, starší sestra Nelly, která má na kontě 589 270 dolarů. Na 123. místě pak najdeme českou reprezentantku Kláru Spilkovou, která si vydělala 34 196 dolarů.

Rodina Kordových je sportovně výjimečná nejenom v tom, že tenista Petr Korda vyhrál v roce 1998 grandslam na Australian Open, ale že Nelly i Jessica budou reprezentovat USA na blížících se olympijských hrách v Tokiu. A velkou šanci si zahrát na olympiádě má i jejich bratr Sebastian, který je tenistou. Přestože jsou děti Kordových američtí reprezentanti, mluví také česky. Rodina bydlí v Bradentonu na Floridě.

Foto: ČTK

V červenci vzlétne do vesmíru raketa New Shepard s posádkou. Na palubě nebude chybět ani šéf Amazonu Jeff Bezos.

Jeff Bezos: Work-life balance je k ničemu

Nejlepší je propojit práci a život v jedno, soudí někdejší lídr Amazonu Jeff Bezos. V pondělí 5. července ho ve vedení nahradí Andy Jassy. Bezos zůstane jen výkonným předsedou správní rady.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Singapur

Singapurské finanční experimenty. Země začne testovat digitální měnu centrální banky

Přečíst článek
Golfista Bart Bryant (ilustrační foto)

Golf po boomu v době slávy Tigera Woodse ztrácí na oblibě. Američané moc pracují a nemají čas

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme