Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Alpy? Skvěle se lyžuje i na Středním východě

Lyžařské středisko Kayseri Erciyes v Turecku
WikipediaCommons/Sananeccs
Petra Jansová
pej

Nejenom sjezdovka v dubajském obchodním centru. Kvalitní lyžařská střediska jsou i v Pákistánu nebo Libanonu.

Reklama

Lyžování v poušti? Absurdita? Nikoliv. Už od roku 2005 patří sjezdovka v obchodním centru Mall of the Emirates k turistickým lákadlů Dubaje. Lyžovat či bobovat se tam dá celoročně a sportoviště se pokládá za nejlepší kryté lyžařské středisko na světě.

Ark-Shelter

Stylová dovolená v Nízkých Tatrách. Z lesního apartmánu je vidět i na sjezdovku

Architektonické studio Ark Shelter se věnuje modulární architektuře. Navrhuje dřevěné moduly tak, aby se dokázali přizpůsobit různým potřebám. Ve spolupráci s hotelem v Nízkých Tatrách architekti realizovali i výstavbu lesních apartmánů.

Přečíst článek

Dubajskému krytému lyžařskému ráji zanedlouho vyroste konkurence, Snow City v Rijádu bude mít plochu čtyři tisíce metrů čtverečních.  

Rijád chce konkurovat Dubaji

Kromě umělého sněhu v dubajském obchodním centru nebo Saudské Arábii jsou ale v regionu Středního východu i další lyžařsky atraktivní oblasti, a dokonce s přírodním sněhem. „Pohoří v Libanonu ukrývá celou řadu zajímavých zimních středisek s dostatkem sněhu od prosince do dubna,“ píše sever CNBC.

Jedním z nejznámějších libanonských středisek je Mzaar s téměř 100 kilometry sjezdovek.

Dubaj

Dubaj posiluje pozici centra turismu. Otevře největší vyhlídkové kolo na světě

V Dubaji se za měsíc otevře další turistická atrakce. Ain Dubai neboli Dubajské oko měřící téměř 280 metrů bude největším „ruským kolem“ na světě.

Přečíst článek

Pro náročnější lyžaře je tu pak středisko Naltar v Pákistánu, kde se konají i velké lyžařské a snowboardové závody.

Cestovatelsky nejdostupnější je bezpochyby Mount Erciyes v Turecku nedaleko Kayseri. Kromě téměř 100 kilometrů sjezdovek nabízí středisko i velmi kvalitní ubytování v pětihvězdičkových hotelích. Zhruba z 80 procent je středisko pokryto technickým sněhem a je velmi vhodné pro snowkiting.

indický dhal

Proč jsou luštěniny potravinou budoucnosti? Jsou superzdravé, chutné a navíc levné

Luštěniny slavily 10. února svůj světový den, letos už podesáté. Ustanovila ho Organizace spojených národů v roce 2013. Mnoho takto poctěného jídla není. Luštěninám se tohoto privilegia dostalo z prostého důvodu, bylo třeba je zpopularizovat. Tahle nepříliš sexy skupina potravin má totiž obrovský potenciál: jde o výživově velmi hodnotné suroviny, z nichž se dá připravit takřka jakýkoli pokrm.  

Přečíst článek

Škoda Auto, ilustrační foto

Banky zhoršily výhled české ekonomiky, proti ČNB a vládě jsou optimisté

Česká bankovní asociace (ČBA) snížila odhad růstu tuzemské ekonomiky pro letošní rok z 3,9 na 3,7 procenta. Odhad je pozitivnější než u ČNB, podle níž HDP letos vzroste o tři procenta, i od ministerstva financí, počítajícího nyní s růstem 3,1 procenta. Loni ekonomika podle prvních údajů Českého statistického úřadu stoupla o 3,3 procenta.

Přečíst článek

Magazín Newstream CLUB

Tématem druhého čísla byznysově - lifestylového čtvrtletníku je návod, jak globálně uspět, jak dobýt svět a užít si ho.

Na titulní straně představujeme neurologa Martina Tolara. Jeho společnost Alzheon je nejblíž ze všech farmaceutických firem světa k dosažení schválení léku na Alzheimerovu nemoc. Co všechno musel obětovat a jak těžké bylo prosadit se v USA?

„Amerika je kouzelná v tom, že když máte chuť něco dělat, máte výdrž a nadšení, tak vám pomůže. Ona je to země plná lidí, kteří tam přišli s jedním kufrem a vybudovali si tam z ničeho, jen ze svých snů, celý život,“ říká Tolar v hlavním rozhovoru magazínu.

A magazín dále přináší řadu příběhů osobností, kterým se ve světě podařilo uspět. Eduard Kučera například vypráví, jak těžké bylo hledat vhodného správce majetku a vysvětluje, proč se nakonec rozhodl většinu investic mít v USA.

Architekt Petr Štefek pracoval v Londýně u Normana Fostera a popisuje rozdíly mezi globální londýnskou scénou a Prahou.

Legendární investor Gabriel Eichler pak popisuje svou cestu z USA zpět do Československa a jak tu jeho know-how pomáhalo budovat svobodnou ekonomiku.

Jak dostat dítě na Oxford?

Připravit svým potomkům ty nejlepší startovní podmínky pro život, kariéru a úspěch ve světě je snem každého rodiče. Stojí to však peníze a čas. A také je k tomu potřeba učinit celou řadu správných rozhodnutí od volby střední školy přes kroužky a další mimoškolní aktivity. Odměnou ale může být studium na některé z nejprestižnějších univerzit světa na obou březích Atlantiku i Pacifiku. Jak ta správná rozhodnutí skutečně učinit poradí nejpovolanější odborníci ve druhém čísle magazínu Newstream CLUB, který právě vychází.  K dostání je v síti trafik Lagardère i online

Příští číslo magazínu Newstream CLUB vyjde již v březnu. 

Související témata

Miliardáři

Vzdělávání

Biohacking

Reklama

Související

Mešita šejka Zayeda

Bílé pláže i monumentální mešita. Zapomeňte na Dubaj, letos se létá do Abú Dhabí

Přečíst článek
Hotel Marina Bay Sands v Singapuru

Slavný singapurský hotel vstupuje do nové éry, prošel nákladnou rekonstrukcí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme