Reklama

Africký „Karibik” na dosah. Z Prahy na Madagaskar nově létá přímý spoj

Africký „Karibik” na dosah. Z Prahy na Madagaskar nově létá přímý spoj
iStock
Věra Tůmová

Cesta na čtvrtý největší ostrov světa k jižnímu cípu Afriky je nyní snazší, rychlejší a také násobně levnější. Díky novému, přímému leteckému spojení. Na Madagaskar mohou cestovatelé zamířit s Čedokem, a to každou sobotu od října až do konce roku. 

Reklama

Kdo chtěl donedávna cestovat na Madagaskar, musel si hodně připlatit a cestovat mnoho hodin s minimálně jedním přestupem. To už dnes tak úplně neplatí. Bílé pláže jsou pro Čechy nyní dostupnější. Na exotický Madagaskar začal od října létat každý týden obří dálkový letoun Boeing 787-9 Dreamliner italské letecké společnosti Neos. Nikdy v minulosti tam takové letecké spojení s Prahou nebylo. Teď se tam létá do severní části ostrova na turisticky oblíbený ostrůvek Nosy Be. 

Už žádná mezipřistání

Madagaskar je pro milovníky knih zoologa a spisovatele Geralda Durrella, který na tomto ostrově zachraňoval spoustu zvířat ohrožených vyhynutím, na prvních příčkách cestovatelských snů. Až do nedávna se sem dalo letecky dopravit jen s několika přestupy a mnohahodinovým cestováním. Obvykle bylo třeba nejprve cestovat do Vídně, Varšavy nebo na jiné velké evropské letiště a pak ještě cestou aspoň jednou přestupovat a všude čekat dlouhé hodiny. Cena takovéto série letenek s letištními a palivovými poplatky šplhala do desetitisícových sum v korunách a mohla se vyšplhat i na několik průměrných českých měsíčních platů.   

Pokud si vyhledáte letecký spoj na Madagaskar letos na podzim, i s tou nejvýhodnější letenkou s Ethiopian Airlines budete muset do Vídně a budete cestovat přes letiště v Addis Abebě. Taková cesta vás pak vyjde na přinejmenším 60 tisíc korun a více, a to ještě za předpokladu, že poletíte do oblíbené turistické destinace v severní části Madagaskaru na ostrůvek Nosy Be. Pokud si zvolíte cestu do hlavního města Antananarivo, připravte si rovnou na sto tisíc korun. Na cestě navíc strávíte i s čekáním na letištích i více jak 24 hodin.  

Přímý let takhle daleko tedy cestovatelům za exotikou výrazně zrychlí i zlevní cestu. Má to ale přece jen malý háček. Jedná se totiž o charterový let cestovní kanceláře Čedok, která se od začátku letošního října rozhodla vozit obřím letounem Dreamliner každý týden klienty na exotický ostrov. Nejedná se přitom o žádný malý letoun, který potřebuje cestou několikrát nabírat naftu. Stroj uveze až 359 cestujících plus posádku a do cíle dorazí bez mezipřistání. V tuto chvíli ale Čedok samostatně letenky neprodává a letenky jsou zatím jen součástí balíčků cestovní kanceláře. 

Reklama

Egyptské letovisko Marsa Matruh

Reportáž: Na Hurghadu zapomeňte. Skutečný Egypt lze ještě najít u pobřeží Středozemního moře

Češi dosud detailně prozkoumávali Egypt hlavně u pobřeží Rudého moře. Nově, je to jen pár týdnů, se přímým letem z Prahy dostanou i do města Marsa Matruh na pobřeží Středozemního moře. Co tam najdou?

Přečíst článek

Luxusní turecký resort Terezy Maxové
video

REPORTÁŽ: Turecký resort Terezy Maxové nabízí skutečný luxus. Jezdí sem i Češi

Luxusní resort Kaplankaya poblíž tureckého města Bodrum byl letos zařazen mezi top dovolenkové destinace prestižního výběru Daily Mail. Resort, který i nabízí 140 pokojů a 27 vil, vybudovala Tereza Maxová spolu se svým manželem, tureckým miliardářem Burakem Oymenem. Reportér byznysového portálu newstream.cz resort navštívil. „Češi jsou rozhodně mezi návštěvníky z top deseti zemí,“ prozradil Sarp Okçuoğlu, obchodní šéf společnosti Six Senses, která resort provozuje.

Přečíst článek

Reklama

Související

Češi už kupují letní zájezdy. Cestovky přispěchaly s first minute slevami.

Češi již nakupují zájezdy na léto jako diví. Kvůli inflaci jsou ale opatrnější

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme