Reklama

Český T-Mobile odeslal své německé matce pět miliard

T-Mobile prodejna
T-Mobile
 ČTK

Operátorovi T-Mobile loni klesl čistý zisk o sedm procent na 5,09 miliardy korun. Celý jej ve formě dividendy odeslal své mateřské společnosti Deutsche Telekom. Vyplývá to z výroční zprávy firmy.

Reklama

Jeden ze tří hlavních operátorů na českém trhu přišel o sedm procent z čistého zisku. Ten tak za loňský rok těsně přesahuje pět miliard korun. Firma jej ve formě dividendy celý odeslala mateřské společnosti Deutsche Telekom.

Výnosy ze zákaznických smluv stouply o dvě procenta na 28,7 miliardy korun. K výsledkům přispěl rychlý růst spotřeby dat a zvýšený hlasový i SMS provoz. 

Počet zákazníků v mobilní síti T-Mobilu loni klesl o 1,4 procenta na 6,18 milionu. Uživatelů pevného širokopásmového připojení k internetu naopak naopak bylo o 15 procent více, a to 368 tisíc. Internetové či satelitní TV služby využívá 189 tisíc zákazníků, tedy meziročně o 27 procent více.

T-Mobile loni uspěl v aukci na frekvence 5. generace. Spustil 5G síť v Brně a Praze, rozšířil pokrytí optickou sítí o dalších 70 tisíc domácností na celkem 210 tisíc. V dalších letech by mělo tempo výstavby ještě akcelerovat i díky ohlášenému společnému investičnímu projektu s firmou CETIN. Celkové investice loni dosáhly 4,2 miliardy korun.

Drobné balíčky z Číny v Česku ještě nezdraží. Novela, která zavádí DPH i na levné zásilky se zasekla v Senátu.

Letí vám balíček z Číny? DPH zatím platit nebudete

Česká vláda nestihla v parlamentu prosadit evropskou směrnici o DPH na zboží ze třetích zemí. Za zásilky do 22 eur tak nebudete nic doplácet.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme