Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Sdílená auta v Praze nabídne i Bolt

Bolt
iStock
 ČTK

Provozovatel alternativní přepravy Bolt spustí v Praze novou službu na sdílení aut. K pronájmu bude v hlavním městě nabízet kolem 400 vozidel. Služba bude k dispozici od dnešního dne (pátek) v aplikaci společnosti. Novinářům ji dnes představil ředitel služby Bolt Drive Václav Soukup. Společnost se tak přiřadí k dalším provozovatelům takzvaného carsharingu v metropoli.

Reklama

Praha se tak stane po Tallinu, Rize, Vilniusu a Berlíně další evropskou metropolí, kde Bolt novou službu spustí. Oficiální spuštění služby Bolt plánuje na pondělí 3. června, první vozy by se ale na pražských silnicích měly podle Soukupa začít objevovat už dnes.

Nabízené vozy budou podle šéfa služby rozmístěny téměř po celé Praze. Půjde o vozidla Audi a Toyota se spalovacím nebo hybridním motorem. Cena vypůjčení auta se bude vypočítávat z délky trvání jízdy a pronájmu a ujeté vzdálenosti. Zahrnovat tak bude pohonné hmoty, pojištění a dálniční známku. Zápůjčky aut budou dostupné ve třech cenových kategoriích. Základní cena bude započítávat jednu korunu za minutu a další tři koruny za ujetý kilometr.

Konkurence je početná 

„Nedávno jsme si zadali reprezentativní průzkum mezi Pražany, kteří vlastní auto. Vyšlo z něj, že přes 30 procent motoristů vydá za údržbu vozidla nejméně 25 tisíc korun za rok s tím, že další sedmina dotázaných ani přesně neví, kolik je auto vlastně stojí. Zároveň ale téměř polovina pražských motoristů auto používá pouze jeden či dva dny v týdnu,“ uvedl Soukup.

Krátkodobý pronájem auta v Praze i v dalších tuzemských městech nabízí i další společnosti. Mezi největší provozovatele patří například společnosti Anytime, Car4Way, HoppyGo, Driveto a další.

Reklama

Bolt začal v Česku fungovat roce 2015, tehdy ještě pod názvem Taxify, jako alternativní přepravní služba osob. Spolu s tím společnost nyní provozuje také službu Bolt Food pro rozvoj jídla. Kromě Boltu působí v Česku i další podobné služby, jako je americký Uber nebo česká aplikace Liftago.

Ondřej Krátký, CEO Liftago

Ondřej Krátký: Liftago není jen taxi, budujeme firmu na dalších sto let

Stále ještě mladý manažer Ondřej Krátký již čtyři roky vede společnost Liftago. Firma, která propojuje taxikáře se zákazníky mobilní aplikací, přežila rok a půl s covidem. Zeštíhlela, ale žije. Místo chybějících zákazníků začala víc vozit balíky. Kam Krátký firmu povede dál?

Přečíst článek

taxi v Londýně

Ikonické londýnské taxíky zažívají renesanci

S koncem covidových restrikcí a návratem turistů do Londýna a zaměstnanců do kanceláří zažívají boom i londýnští taxikáři. Nový taxík na elektřinu stojí dva miliony korun, vyrábí je čínská firma.

Přečíst článek

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme