Reklama

Přijde mírná recese, ale chystáme se na nejhorší, varoval šéf Bank of America

šéf Bank of America Brian Moynihan
profimedia.cz
 nst
nst

Bank of America (BoA) se v letošním roce připravuje na recesi, včetně rychlého nárůstu nezaměstnanosti. Na callu s investory to uvedl šéf banky Brian Moynihan s tím, že základem predikce banky pro letošní rok je 95procentní nástup „mírného propadu ekonomiky“.  

Reklama

Banka se nicméně chystá i "na nejhorší". V nejpesimističtější predikci počítá se skokovým růstem nezaměstnanosti v USA k 5,5 procenta a s jejím setrvání kolem pěti procent po celý rok 2024, upozornil web CNBC. Moynihanovo prohlášení souzní se zprávou J. P. Morgan Chase, která rovněž kalkuluje ve svých výhledech s mírnou recesí.

BoA ve čtvrtém čtvrtletí překvapila, když na rezervy pro krytí úvěrových ztrát vyčlenila 1,1 miliardy dolarů. Banka podle Moynihana začíná pozorovat ve svém portfoliu mírný nárůst delikvence při splácení úvěrů a kreditních karet. Pohledávky právě na kreditkách přitom eviduje meziročně o 14 procent vyšší.

Akcie BoA po callu s investory v pátek vzrostly o 2,2 procenta.

Speciál Realitní Club

Realitní Club je multiplatformní projekt serveru newstream.cz věnovaný nemovitostem, zaměřený pro B2B i B2C segment. Má tři základní části –  webovou, printovou a eventovou se silným zaměřením na sociální sítě. Jako první odstartovala speciální stránka Realitního Clubu. Speciál je rozdělen do čtyř kategorií, které se „deep dive“ způsobem věnují klíčovým oblastem nemovitostního trhu. 

  • Brownfieldy: vize a budoucnost nezastavěných území především ve velkých městech;
  • Komerční reality: kanceláře, coworking;
  • Nová výstavba: development, nájemní bydlení, družstevní bydlení, hypotéky;
  • Reality a politika: jak se municipality i nejvyšší patra centrální politiky podílejí na výstavbě.

Součástí budou rozhovory s developery, politiky, architekty i designéry.

Témata související s realitami:

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme