Reklama

Tržby opavské Tevy loni zdolaly hranici deseti miliard, zisk jí ale klesl

Teva, ilustrační foto
Wikipedia

Opavská farmaceutická společnost Teva Czech Industries loni dosáhla tržeb 10,5 miliardy korun, tedy o 11 procent vyšších než v roce 2019. Čistý zisk jí ale klesl o 605 milionů na necelé dvě miliardy korun.

Pandemie covidu-19 zasáhla byznys napříč sektory. A to i firmy, u kterých by se to nečekalo. Opavské farmaceutické společnosti Teva loni sice vyrostly tržby, ale klesl zisk, a to docela výrazně. Vydělala necelé dvě miliardy korun, což je o 600 milionů méně než v předchozím roce.

Podle jednatelů firmy se pandemie podepsala i na samotném běhu společnosti, pracovníky musela firma vybavit ochrannými pomůckami, upravit pracovní prostředí a velká část jejích zaměstnanců, jejichž povaha práce to umožňovala, pracovala z domova. 

Zoom meeting, ilustarční foto

Největší akvizice Zoomu padá. Jeho expanze se zdrží

Poskytovatel videohovorů Zoom Video Communications a provozovatel cloudových call center Five9 ukončily po vzájemné dohodě plány na fúzi. Rozhodnutí přichází týden poté, co se americká vláda rozhodla dohodu přezkoumat.

Přečíst článek

Opavská Teva je nejvýznamnějším farmaceutickým výrobcem ve střední Evropě, produkuje generické léky nebo účinné farmaceutické látky.

Opavská Teva má dvě divize. Jedna produkuje účinné farmaceutické látky a rostlinné extrakty a druhá vyrábí generické léčivé přípravky. Na export jde 90 procent produkce a to hlavně do USA a Ruska. Podnik měl na konci roku téměř 1600 zaměstnanců. Od roku 2006 je součástí nadnárodní skupiny Teva se sídlem v Izraeli.

Daniel Beneš, generální ředitel skupiny ČEZ, ilustrační foto

Šéf ČEZ Beneš: Do konce roku rozhodneme, s kým postavíme gigafactory

Skupina ČEZ chce do konce roku rozhodnout, s kým postaví továrnu na baterie v areálu bývalé hnědouhelné elektrárny Prunéřov I na Chomutovsku. První fáze projektu by mohla být hotova kolem roku 2025. Novinářům to řekl ředitel společnosti Daniel Beneš.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Doporučujeme