Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Záporožská jaderná elektrárna - informace o tématu

Záporožská elektrárna

Jaderné riziko na frontě. Záporožská elektrárna přišla o klíčové napájení

Ukrajinská Záporožská jaderná elektrárna přišla o hlavní vysokonapěťové vedení a je nyní závislá pouze na jediném záložním zdroji elektřiny. Uvedla to Mezinárodní agentura pro atomovou energii (MAAE), která má v zařízení dlouhodobě svůj tým odborníků.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Záporožská jaderná elektrárna

Nervozita okolo Záporožské jaderné elektrárny. Chybí tam kvalifikovaní pracovníci

Počet zaměstnanců Rusy okupované Záporožské jaderné elektrárny na východě Ukrajiny se snížil na 4500 z 11 500 před začátkem ruské invaze do sousední země, řekl šéf Mezinárodní agentury pro atomovou energii (MAAE) Rafael Grossi podle agentury DPA. O situaci v největším zařízení svého druhu v Evropě bude příští týden jednat s ruskými provozovateli elektrárny.

Přečíst článek
Záporožská jaderná elektrárna

Záporožská jaderná elektrárna je znovu ostřelována, hrozí únik radiace

Ukrajinská energetická společnost Enerhoatom upozornila na vysoké riziko úniku radioaktivních látek v důsledku pokračujícího ostřelování Záporožské jaderné elektrárny okupované ruskými vojsky. Z ostřelování největší jaderné elektrárny v Evropě se dnes opět vzájemně obvinily obě znepřátelené strany, což se v poslední době stalo už několikrát.

Přečíst článek

News box

K požadavkům ministerstva kultury na státní rozpočet 2027 přistoupila ministryně financí Alena Schillerová otevřeně, řekl po jednání ministr 👨 Oto Klempíř (za Motoristy). Konkrétní částky nezveřejnil, usilovat ale o zvýšení výdajů ministerstva z letošních 17,6 miliardy na zhruba 20 miliard korun. O financování České televize a Českého rozhlasu dnes se Schillerovou podle Klempíře nemluvili.
Zhruba 2️⃣9️⃣ procent českých podnikatelů a majitelů malých a středních firem míní, že jejich současné systémy zvládnou případné nové požadavky zavedení elektronické evidence tržeb EET 2.0 bez dalších úprav. O návratu EET už slyšelo 88 procent z nich. Vyplývá to z on-line průzkumu, který uskutečnila společnost Global Payments v červnu a červenci 2026 na vzorku 500 majitelů a rozhodovatelů malých a středních podniků.
Česká národní banka uložila pokutu 4️⃣ miliony korun pražské společnosti Credivo Finance za porušování pravidel při poskytování úvěrů. Rozhodnutí je pravomocné. Credivo Finance v době správního řízení ukončila činnost. Půjčky, které poskytovala, ale nadále nabízejí jiné společnosti, které jsou s Credivo Finance personálně propojeny, vyplývá z rozhodnutí zveřejněného na stránkách centrální banky.
Ukrajinský parlament  schválil návrh prezidenta Volodymyra Zelenského na jmenování Jevhenije Chmary ministrem obrany, informuje web RBK-Ukrajina. O něco dříve poslanci odhlasovali opětovné jmenování Andrije Sybihy minstrem zahraničí.
Senát chce v zákoně o obnovení elektronické evidence tržeb (EET)  zrušit limit pro osvobození od daně z příjmů u zaměstnaneckých zdravotních benefitů. EET by se neměla vztahovat ani na bezhotovostní převody. Změny dnes Senát přijal přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (ANO).
Ukrajinský parlament  schválil návrh prezidenta Volodymyra Zelenského na opětovné jmenování Andrije Sybihy ministrem zahraničí, informoval server RBK-Ukrajina. Poslanci mají hlasovat také o jmenování Jevhena Chmary ministrem obrany.
Nová pražská 🏥 nemocnice bude stát v areálu Fakultní nemocnice Královské Vinohrady (FNKV). Novinářům to dnes u příležitosti zahájení stavby urgentního příjmu ve Fakultní Thomayerově nemocnici řekli premiér Andrej Babiš (ANO) a ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
Meziroční růst spotřebitelských cen v Evropské unii v červenci 📈 zrychlil na tři procenta z 2,9 procenta v předchozím měsíci. Oznámil to statistický úřad Eurostat. V České republice meziroční míra inflace vzrostla na 1,3 procenta z červnových 1,1 procenta. Česko tak mělo v červenci druhou nejnižší inflaci v EU za Švédskem, kde se ceny meziročně zvýšily pouze o 0,3 procenta, plyne z údajů Eurostatu.
Telekomunikační divize brněnské investiční skupiny DRFG Investment Group kupuje osmdesátiprocentní podíl v německé společnosti GP-Projekte, která se zaměřuje na výstavbu optických sítí. DRFG o tom dnes informovala v tiskové zprávě. Výši investice společnost ❌ nezveřejnila.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže se zabývá tendrem Českých drah na nákup 133 elektrických 🚅 vlaků typu EMU 400 pro regionální dopravu. Upozornil na to dnes server Zdopravy.cz.