Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Tatra Defence Vehicle - informace o tématu

Tatra T-810 M, ilustrační foto

Obrana nakupuje Tatry přes prostředníka z CSG, cena se zvýší až o miliardu

Ministerstvo obrany změnilo na návrh samotného výrobce způsob nákupu nákladních vozů Tatra. Místo přímých dodávek nyní vozy pořizuje přes firmu ze skupiny zbrojaře Michala Strnada, což podle zjištění Seznam Zpráv znamená výrazné navýšení ceny. Při plném využití rámcové smlouvy může stát zaplatit až o miliardu korun více za technicky totožná vozidla, uvádí server.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Pandur 8x8 EVO

V Kopřivnici pracují na obrněné novince. Pandur 8x8 EVO představuje novou generaci pancéřovaného vozidla

Tatra Defence Vehicle pracuje na výrobě prototypu vozidla Pandur 8x8 EVO, který bude mít světovou premiéru na veletrhu IDET 2025 v Brně. Vozidla Pandur 8x8 slouží v několika ozbrojených silách a mezi největší uživatele patří Armáda České republiky. Vyrábí je Tatra Defence Vehicle, která získala v roce 2015 licenční práva od korporace General Dynamics European Land Systems.  

Přečíst článek
Švédský pásový transportér BvS10 výrobce BAE Systems Hägglunds

Zářez pro Strnada. Tatra Defence Vehicle se bude podílet na výrobě švédských transportérů

Kopřivnická společnost Tatra Defence Vehicle se bude podílet na výrobě švédských pásových transportérů BvS10 výrobce BAE Systems Hägglunds. Informaci zveřejnil portál Informačního centra o NATO v Praze. Transportéry slouží v několika spojeneckých armádách, a to hlavně díky schopnostem operovat v extrémních podmínkách.

Přečíst článek
Armádní technika využívající technologii Tatra

FOTOGALERIE: O české obrněnce roste zájem. Poptává je řada armád

Czechoslovak Group podnikatele Michala Strnada, vyrábí vozidla Pandur II a Titus. K dalším tuzemským výrobcům patří podnik SVOS se svým strojem Vega a o své místo na zbrojařském nebi usiluje i skupina Zetor, která pokračuje v přípravě výroby armádního obrněnce Gerlach. Podívejte se v galerii na různé modifikace obrněnců české výroby.

Přečíst článek
Armádní technika využívající technologii Tatra

Miliardáři Michalu Strnadovi se daří nadmíru výtečně. Jeho Tatra Defense Vehicle ztřicetinásobila zisk

Válka za humny je velkou příležitostí pro místní firmy vyrábějící bojovou a obrannou techniku. Potvrzují to výsledky společnosti Tatra Defence Vehicle patřící do Czechoslovak Group Michala Strnada, které se vloni podařilo výrazně zvýšit tržby i zisk.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Strnadův CSG za miliardy rozšíří a zmodernizuje výrobny vojenské techniky

Nové provozy vzniknou v České republice i na Slovensku ve firmách Tatra Defence Vehicle, Excalibur Army a slovenské MSM Group, jež jsou součástí divize CSG Defence.

Přečíst článek

News box

Americký prezident Donald Trump nominoval do čela Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) poradkyni Bílého domu a lékařku Heidi Overtonovou. Prezident to oznámil na své sociální síti Truth Social. 
Senát umožnil přijetí změn pravidel sněmovního jednání za účelem snížení možností obstrukcí. Předloha poslanců koaličních ANO, SPD a Motoristů a opoziční ODS zejména omezuje řečníky při navrhování změn programu schůze a dává dolní komoře širší pravomoc v omezení řečnické doby při projednávání předloh. Horní komora se dnes na návrh předsedy lidoveckého klubu Josefa Klementa rozhodla, že se novelou nebude zabývat.
Česká republika vyšle do boje o Oscara v kategorii mezinárodní celovečerní film česko-slovenský dokument Kdyby se holubi proměnili ve zlato. Rozhodlo o tom hlasování členů České filmové a televizní akademie (ČFTA). Česká režisérka Pepa Lubojacki v dokumentu natočeném na mobilní telefon zkoumá, proč se její bratr a dva bratranci ocitli bez domova a potýkají se se závislostí. 
Akcie společnosti Moderna na burze více než zdvojnásobily hodnotu. Personalizovaná terapie proti rakovině od této americké biotechnologické společnosti vyvinutá ve spolupráci s americkou farmaceutickou firmou Merck totiž v pokročilé fázi klinického testování v kombinaci s přípravkem Keytruda snížila riziko návratu a šíření melanomu.
Severní Koreu ani v nejmenším  nezajímá rozhodnutí Spojených států zkrátit společné vojenské cvičení s Jižní Koreou. Prohlásila to dnes Kim Jo-čong, vlivná sestra severokorejského vůdce Kim Čong-una, kterou citovala agentura Reuters.
K požadavkům ministerstva kultury na státní rozpočet 2027 přistoupila ministryně financí Alena Schillerová otevřeně, řekl po jednání ministr 👨 Oto Klempíř (za Motoristy). Konkrétní částky nezveřejnil, usilovat ale o zvýšení výdajů ministerstva z letošních 17,6 miliardy na zhruba 20 miliard korun. O financování České televize a Českého rozhlasu dnes se Schillerovou podle Klempíře nemluvili.
Zhruba 2️⃣9️⃣ procent českých podnikatelů a majitelů malých a středních firem míní, že jejich současné systémy zvládnou případné nové požadavky zavedení elektronické evidence tržeb EET 2.0 bez dalších úprav. O návratu EET už slyšelo 88 procent z nich. Vyplývá to z on-line průzkumu, který uskutečnila společnost Global Payments v červnu a červenci 2026 na vzorku 500 majitelů a rozhodovatelů malých a středních podniků.
Česká národní banka uložila pokutu 4️⃣ miliony korun pražské společnosti Credivo Finance za porušování pravidel při poskytování úvěrů. Rozhodnutí je pravomocné. Credivo Finance v době správního řízení ukončila činnost. Půjčky, které poskytovala, ale nadále nabízejí jiné společnosti, které jsou s Credivo Finance personálně propojeny, vyplývá z rozhodnutí zveřejněného na stránkách centrální banky.
Ukrajinský parlament  schválil návrh prezidenta Volodymyra Zelenského na jmenování Jevhenije Chmary ministrem obrany, informuje web RBK-Ukrajina. O něco dříve poslanci odhlasovali opětovné jmenování Andrije Sybihy minstrem zahraničí.
Senát chce v zákoně o obnovení elektronické evidence tržeb (EET)  zrušit limit pro osvobození od daně z příjmů u zaměstnaneckých zdravotních benefitů. EET by se neměla vztahovat ani na bezhotovostní převody. Změny dnes Senát přijal přes nesouhlas ministryně financí Aleny Schillerové (ANO).