Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Pražská developerská společnost - informace o tématu

Vizualizace projektu Palmovka Pražské developerské společnosti

Dalibor Martínek: Pražská developerská nepostavila jediný byt, ale už stihla dostat pokutu

Šest let existuje Pražská developerská společnost. Dostala do vínku obří městské pozemky, rozpočet ve výši desítek milionů korun ročně na provoz. Měla pro Prahu postavit tisíce bytů pro takzvané potřebné profese. Dosud nepostavila jediný byt, před týdnem se pochlubila prvním stavebním povolením pro projekt o 22 nájemních bytech. Nyní dostala pokutu od ÚOHS za smlouvy na právní služby bez tendru.

Přečíst článek
Projekt PDS v Počernicích

Nová čtvrť, 800 bytů a město jako investor. Dolní Počernice mají první velké povolení

Přečíst článek
Petr Urbánek

Šéf Pražské developerské: Město nebude u svých bytů požadovat developerskou marži

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

natáčení podcastu s Petrem Urbánkem

Petr Urbánek: Palmovka nebo Nové Dvory. Praha postaví několik nových, velkých sídlišť

Pražská developerská společnost (PDS) chystá v Praze zastavět několik velkých ploch. Vzniknou tak v podstatě celá nová „sídliště“. Ne však taková, jak se tomu rozumělo před dvaceti či třiceti lety. Nepůjde o shluk na sebe namačkaných paneláků, ale o oblasti, kde vzniknou stovky bytů, ale i obchody, provozovny služeb, klidové zóny. O stavu záměru mluvil v podcastu Realitní Club Petr Urbánek, ředitel PDS.

Přečíst článek

News box

Schodek státního rozpočtu na příští rok bude pod 4️⃣0️⃣0️⃣ miliardami korun. Jeho přesnou výši sdělí ministryně financí Alena Schillerová (ANO) vládě v pondělí ráno. Během pondělí pak zveřejní podrobnosti rozpočtu. Řekla to v dnešním diskusním pořadu Partie na CNN Prima News. O schodku pod 400 miliardami korun hovořila již dříve.
Jenom důsledné dodržování sankcí může přivést Rusko k jednacímu stolu a  ukončit válku na Ukrajině. Tamní konflikt do zimy neskončí, a proto bude důležité podporovat Ukrajinu i nadále. V rozhovoru pro CNN Prima News v pořadu Partie to řekl prezident Petr Pavel. Rozhovor televize pořídila ve čtvrtek a odvysílala ho dnes.
Prezident 👴 Petr Pavel nevidí důvod ke stažení kompetenční žaloby k Ústavnímu soudu ve sporu s vládou o účast na summitu NATO. Chce vyčkat na to, jak soud vyjasní kompetence vlády a prezidenta. Prezident to řekl v předtočeném rozhovoru, který dnes odvysílala televize CNN Prima News.
Island v referendu  odmítl obnovit rozhovory o přístupu do Evropské unie, uvádí web tamního veřejnoprávního média RÚV. Stále sice nejsou sečtena všechna data z posledního volebního obvodu Jihozápad, ale zbytek nesečtených hlasů už podle islandského média výsledek nemůže zvrátit.

Po noční 💥 střelbě ve švýcarském Aarau zůstal na místě jeden mrtvý a pět zraněných, několik z nich vážně. Po pachateli nebo pachatelích útoku místní policie stále pátrá, informují tiskové agentury. Střelba zazněla v noci ze soboty na dnešek na rave party na dostihové dráze v v Aarau nedaleko Curychu.

Na nejméně 7️⃣3️⃣4️⃣ vzrostl počet mrtvých po ničivé bleskové povodni, která ve středu zasáhla sever Nepálu. Podle agentury Reuters to dnes uvedl nepálský úřad pro zvládání katastrof. V Nepálu zůstává nezvěstných zhruba 2500 lidí, včetně 589 cizinců. Pátrání po dalších obětech záplav pokračuje. Spolu s pohřešovanými v čínském Tibetu, jenž byl také zasažen, se hledá ještě asi 3000 lidí.

Rychlý růst mezd pokračoval i ve druhém čtvrtletí, přestože tempo růstu proti předchozímu kvartálu mírně zvolnilo. Shodují se na tom ve svých odhadech analytici. Zatímco v prvním čtvrtletí nominální mzda meziročně vzrostla o 8️⃣,1️⃣ procenta, ve druhém čtvrtletí byl podle analytiků růst mírně nad sedmi procenty.
Gumárenská společnost Rubena Náchod, která vyrábí velopláště a duše a technickou pryž pro různá průmyslová odvětví, loni 📈 zvýšila tržby o 9,4 procenta na 1,49 miliardy korun. Zisk společnost znásobila na 47 milionů korun z předloňských deseti milionů korun. Vyplývá to z výroční zprávy, kterou společnost založila do Sbírky listin.