Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

operátor - informace o tématu

T-Mobile, ilustrační foto

T-Mobile přilákal nové zákazníky, zisk mu klesl

Všeobecná drahota dolehla i na hospodaření T-Mobilu. Zisk operátorovi loni klesl o devět procent na 11,3 miliardy korun.

Přečíst článek
China Mobile (ilustrační foto)

IPO desetiletí. China Mobile v Šanghaji upsala akcie za skoro 170 miliard

Čínská telekomunikační společnost China Mobile získala z prodeje akcií 48,7 miliardy jüanů (téměř 168 miliard korun), což z ní dělá největší primární veřejnou nabídku akcií (IPO) v zemi za posledních deset let. Ve středu se s akciemi firmy začne obchodovat na burze v Šanghaji. Investoři budou debut China Mobile zřejmě pozorně sledovat, protože akcie stále většího počtu firem po vstupu na burzu oslabí, uvedla agentura Reuters.

Přečíst článek
PPF

PPF může začít vytěsňovat akcionáře O2, má souhlas ČNB

Česká národní banka schválila odkup akcií O2 skupinou PPF za 270 korun za kus, oznámila PPF. Akcie O2 v návaznosti na oznámení během rána posílily o více než dvě procenta až na schválenou výkupní cenu. Později ustoupily pod tuto hranici.

Přečíst článek
Telecom Italia

Telecom Italia chtějí koupit Američané. Nabízí málo, tvrdí francouzský vlastník

Americký investiční fond KKR nabídnul 10,8 miliardy eur (275,1 miliardy korun) za největší italskou telekomunikační společnost Telecom Italia (TIM). Ta v neděli oznámila, že záměrem KKR je pak stáhnout akcie podniku z burzy.

Přečíst článek
T-Mobile, ilustrační foto

Provozní zisk T-Mobile vzrostl o šest procent na skoro šest miliard

Provozní zisk operátora T-Mobile v letošním pololetí meziročně stoupl o šest procent na 5,98 miliardy korun. Jeho tržby z mobilních a pevných služeb vzrostly o 3,6 procenta na 14,2 miliardy korun.

Přečíst článek
PPF, ilustrační foto

PPF jedná o prodeji operátora v Černé hoře s Maďary

Největší poskytovatel mobilních služeb v Černé Hoře zřejmě změní majitele. Maďarská technologická firma 4iG podepsala předběžnou nezávaznou dohodu o koupi 1Telenor Montenegro s českou společností PPF Telecom Group.

Přečíst článek
Podíl PPF v operátorovi O2 překročil 90 procent. Investiční skupina přistoupí k vytěsnění drobných akcionářů.

PPF je blízko k ovládnutí O2. Přistoupí k vytěsnění drobných akcionářů

Investiční skupina PPF je krok od plného ovládnutí společnosti O2. V rámci zrychleného odkupu akcií získala podíl 90,01 procenta v operátorovi. Chystá se iniciovat stažení těchto cenných papírů z pražské burzy.

Přečíst článek
Reklama

News box

Investice do 🏡 rezidenčních nemovitostí byly v únoru méně nevýhodné než v lednu. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytla UniCredit Bank. Její ukazatel, jenž představuje čistou roční výnosnost nájemného při odečtení průměru úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů, stoupl na minus 2,71 procenta. Investování do rezidenčních nemovitostí se tak podle ukazatele nadále nevyplácí.
Čína zažila 18. února rekordní rozdíl teplot na svém území. Zatímco v oblasti Sin-ťiang na dálném západě země klesla teplota na 📉 minus 52,3 stupně Celsia, město Pa-tu na jihu Číny zaznamenalo 📈 maximální teplotu 38 stupňů Celsia. Rozdíl teplot v rámci jedné země tak dosáhl ohromujících 90,3 stupně, informoval zpravodajský server The Guardian.
Generální tajemník OSN António Guterres a více než 50 států vyzvali Rusko, aby  ukončilo válku na Ukrajině a okamžitě se stáhlo z jejího území. Je nejvyšší čas na mír, řekl v pátek večer místního času (v noci na dnešek SEČ) v New Yorku Guterres, informuje agentura DPA. Dnes to jsou přesně dva roky ode dne, kdy Rusko na Ukrajinu zaútočilo.
Reklama
Reklama
Doporučujeme