Kam zajít, co ochutnat a co stojí za pozornost

Odebírat newsletter

hlasování o nedůvěře - informace o tématu

Tomio Okamura

Okamura: Opozice nemá jiné téma, než někoho stále odvolávat

Hnutí ANO považuje schůzi k vyslovení nedůvěry vládě za součást taktiky opozice. Opoziční strany nechtějí, aby Sněmovna schvalovala zákony a pracovala pro lidí, řekl před začátkem jednání dolní komory místopředseda ANO Robert Králíček. Uznal ale, že jde o demokratické právo opozice. Předseda SPD a Sněmovny Tomio Okamura novinářům řekl, že opozice nemá jiné téma, než někoho stále odvolávat.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Fiala věří, že hlasování o vyslovení nedůvěry vláda ustojí

Vláda na mimořádné schůzi o vyslovení nedůvěry svolané opozicí na úterý svoji pozici obhájí. Premiér a předseda ODS Petr Fiala to dnes uvedl v pořadu Prima CNN.

Přečíst článek
Michel Barnier

Krize trvá. Francouzští poslanci vyslovili nedůvěru vládě

Dolní komora francouzského parlamentu po týdnech sporů o rozpočet na příští rok vyslovila nedůvěru menšinové vládě premiéra Michela Barniera, který je ve funkci teprve tři měsíce. Ve druhé nejlidnatější zemi Evropské unie se tak prohlubuje politická krize navazující na letní volby, v nichž žádný z hlavních bloků nezískal v Národním shromáždění většinu. Francouzský prezident Emmanuel Macron nyní musí hledat nového premiéra, nad rozpočtem na příští rok zůstávají otazníky.

Přečíst článek

Soutěž Visa Czech Top Shop 2023 jde do finále. Hlasujte pro svého favorita

Finále třetího ročníku soutěže Visa Czech Top Shop 2023 se blíží. Která z nominovaných dvanácti prodejen se stane tou „nej“? Podpořte v hlasování svého favorita. Newstream je mediálním partnerem soutěže.

Přečíst článek
Fiala a Rakušan

Fiala ustál pokus o svržení vlády

Koaliční vláda Petra Fialy (ODS) v pátek odolala ve Sněmovně prvnímu opozičnímu pokusu o své svržení.

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

News box

Americká společnost IBM představila technologii, která by mohla umožnit výrobu čipů menších než jeden nanometr. Nové řešení má zvýšit výkon procesorů až o 50 procent a výrazně snížit jejich energetickou náročnost, což je důležité zejména s rostoucí poptávkou po výpočetním výkonu pro umělou inteligenci (AI), uvedla agentura AFP. Firma tvrdí, že uvedenou technologii představila jako první na světě.
 Írán odhaduje, že zavedením mýta v Hormuzském průlivu by ročně získal asi 40 miliard dolarů (853 miliard Kč), informoval deník The Washington Post (WP). Teherán usiluje o zavedení poplatků za plavbu v rámci mírové dohody se Spojenými státy. Washington ale trvá na tom, že to Íránu nedovolí.
Ukrajina dostane od Světové banky další pomoc ve výši 3,39 miliardy dolarů 💰(zhruba 72,5 miliardy korun). Oznámila to dnes podle agentury DPA na konferenci o poválečné obnově Ukrajiny v polském Gdaňsku ukrajinská premiérka Julija Svyrydenková. Číst více
Evropané po inflační vlně z posledních let výrazně omezují spotřebu a více spoří. To může výrazně zbrzdit hospodářský růst kontinentu, upozorňuje analýza listu The Wall Street Journal (WSJ). Reálná spotřeba domácností od roku 2019 vzrostla v eurozóně jen o 5,5 procenta a v Británii o dvě procenta, zatímco ve Spojených státech o 18 procent. 

Pražská burza dnes oslabila. Index PX klesl 📉 o 0,20 procenta na 2555,18 bodu. Akcie zbrojařské a strojírenské skupiny Czechoslovak Group (CSG) znovu prohloubily svou minimální cenu. Jejich propad společně se ztrátami emisí energetické firmy ČEZ a Komerční banky táhly dolů celou burzu. 

Ceny ropy 🛢 se dnes pohybovaly kolem nejnižší hodnoty od konce února. Trhy totiž očekávají růst dodávek z Blízkého východu. Odpoledne však začala cena růst po zprávě listu The Wall Street Journal, že Írán chce získat miliardy dolarů z poplatků za využívání Hormuzského průlivu. Ropa Brent přidává 1,4 procenta na 74,70 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI si připisuje 1,8 procenta a prodávala se za téměř 71,60 dolaru za barel.
Česká měna zakončila k euru beze změny na 24,25 Kč/EUR. Vůči americkému dolaru zastavila předchozí oslabování, když dnes zpevnila o šest haléřů na 21,32 Kč/USD. Vyplývá to z údajů na serveru Patria Online.
Český tým pro vyhledávání a záchranu osob ze sutin pojede do Venezuely, kterou v noci na dnešek zasáhla dvě silná zemětřesení. Jihoamerická země nabídku z Česka ✅ přijala dnes odpoledne. Na síti X to uvedl Hasičský záchranný sbor ČR (HZS).
Americký výrobce elektromobilů Tesla 🔋🚗 vytvoří ve svém německém závodě dalších 1000 pracovních míst. Od října by chtěl vyrábět 7500 vozů týdně, uvedla podle agentur DPA a Reuters firma. Už v dubnu automobilka uvedla, že zvýší počet zaměstnanců v závodě v Grünheide u Berlína o 1000 do konce června. Číst více
Šéf pardubické Explosie Tomáš Rubáček k 30. červnu z rodinných důvodů rezignuje, řekl mluvčí výrobce výbušnin Martin Vencl. Společnost patří státu, vláda zvažuje její prodej. Na Rubáčkovu rezignaci dnes s odvoláním na zdroj z ministerstva průmyslu a obchodu upozornil server Neovlivní.cz. Číst více