Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Dostupné bydlení České spořitelny - informace o tématu

Na Opatově je k dispozici 307 nových nájemních bytů

Pojišťovna Kooperativa a firma Dostupné bydlení České spořitelny převzaly od společnosti Sekyra Group byty na pražském Jižním Městě, které si od developera nechaly v posledních letech postavit. Kooperativa se stala vlastníkem 156 bytů, druhá společnost jich má 151. Využijí je pro nájemní bydlení.

Přečíst článek

Tomáš Salomon: Pokles sazeb se nemusí propsat jedna k jedné do ceny hypoték

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Marek Blaha z České spořitelny slibuje Čechům dostupné bydlení

Marek Blaha: Otevřelo se časové okno dvou až tří let na nákup nájemního bydlení. Vložíme do toho miliardy korun

Česká spořitelna rozjela po několika letech přemýšlení projekt dostupného bydlení. Vytvořila kvůli tomu separátní právní jednotku nazvanou Dostupné bydlení České spořitelny. A je ochotná do nákupu bytů pro tento projekt investovat několik miliard korun. „Chceme trhu ukázat, že model, který se osvědčil v Rakousku, lze přenést i k nám,“ říká Marek Blaha, šéf společnosti Dostupné bydlení České spořitelny. Blaha je manažer, který jako nůž ostře míří na cíl. Developeři si ho nyní předcházejí.

Přečíst článek

News box

Německému výrobci luxusních vozů Audi 📉 klesl v prvním čtvrtletí odbyt meziročně o 6,1 procenta na 360 106 vozů. Slabší byla poptávka v Číně a ve Spojených státech. Dnes o tom informoval mateřský koncern Volkswagen. Elektromobilů dceřiná firma VW prodala v prvních třech měsících roku dokonce o 9,4 procenta méně.
Průměrný český investor do podílových fondů v prvním čtvrtletí 2026 vydělal 0️⃣,3️⃣1️⃣ procenta. V lednu a únoru trhy výrazně rostly, ale březnový pokles o 4,35 procenta většinu zisků vymazal. Vyplývá to z Indexu českého investora (CII750) společnosti Swiss Life Select. Index sleduje výkonnost 750 investičních fondů, které působí na českém kapitálovém trhu.
Vláda  schválila návrh zákona, který do budoucna umožní regulovat ceny pohonných hmot formou nařízení vlády. Na síti X to napsala ministryně financí Alena Schillerová (ANO). Zákon reaguje na skokové zdražení paliv po vypuknutí války v Íránu. Podobná regulace už platí pro ceny elektřiny a plynu.
Polský premiér 👨 Donald Tusk doufá, že Maďarsko po konci vlády národněkonzervativního premiéra Viktora Orbána Varšavě vydá dva opoziční politiky obviněné ze zpronevěry během jejich dřívějšího působení v polské vládě. Informuje o to agentura Reuters.
Praha plánuje dorovnat cenu 3️⃣9️⃣9️⃣ milionů korun vzešlou z březnové aukce a koupit od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Národní dům na Vinohradech. Dnes to schválili městští radní, finálně budou o odkupu hlasovat pražští zastupitelé. Dům na náměstí Míru by měl i nadále sloužit ke stávajícím účelům, což je především pořádání plesů a dalších společenských akcí.
Hlavní město plánuje odkoupit zámek Veleslavín v Praze 6 od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových za 2️⃣1️⃣0️⃣ milionů korun. Záměr dnes schválili pražští radní. Město o převzetí areálu usiluje delší dobu, dříve ale odkup odmítalo kvůli vysoké ceně. Ta po opakovaných neúspěšných dražbách klesla z původních 580 milionů korun na současnou částku.
Celosvětový odbyt automobilky Škoda Auto se v letošním prvním čtvrtletí meziročně 📈 zvýšil o 14 procent na 271 900 vozů. Oznámil to dnes mateřský koncern Volkswagen. Odbyt celého koncernu však v prvním čtvrtletí klesl, a to o čtyři procenta na zhruba 2,05 milionu vozů.
Papež Lev XIV. je odhodlán i nadále vystupovat proti válce a bude se ☝️ snažit prosazovat mír, dialog a takové vzájemné vztahy mezi státy, které povedou ke spravedlivým řešením problémů. Papež tak podle agentury Reuters reagoval na kritiku amerického prezidenta Donalda Trumpa, který uvedl, že Lev má slabé postoje v zahraniční politice a že by se měl vzpamatovat a přestat se podbízet radikální levici.
Na dům šéfa společnosti OpenAI Sama Altmana v San Francisku někdo střílel pouhé dva dny poté, co na rezidenci jiný pachatel hodil zápalnou lahev, píše web stanice ABC News s odvoláním na policii. Policisté zatkli 2️⃣ lidi podezřelé z toho, že na Altmanův dům v neděli brzy ráno místního času stříleli z vozidla. Podle ABC News není jasné, zda na obydlí ředitele firmy, která se zabývá vývojem umělé inteligence a stojí za chatbotem ChatGPT, cílili záměrně.
Maďaři porazili režim dlouholetého premiéra 👴 Viktora Orbána,v jeho pádu je také odkaz pro slovenského premiéra a Orbánova spojence Roberta Fica, jakož i ruského prezidenta Vladimira Putina, napsal slovenský list Sme k výsledkům nedělních parlamentních voleb v Maďarsku. Podle Denníku N je Orbánova porážka ránou pro Fica.
Doporučujeme