Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Doosan Škoda Power - informace o tématu

Daniel Procházka, výkonný ředitel plzeňské společnosti Doosan Škoda Power

Američané jsou s vyššími cenami smíření, hlavně ať nic není z Číny, říká šéf plzeňského Doosanu

Od chvíle, kdy exportér turbín podepíše obchodní kontrakt, uběhnou třeba dva roky, než finální výrobek překročí hranice. „A dnes nikdo neví, jaké potom bude ve Spojených státech platit clo,“ řekl v rozhovoru pro Export.cz Daniel Procházka, výkonný ředitel plzeňské společnosti Doosan Škoda Power. V době, kdy se spousta věcí v Americe – včetně celních sazeb – mění prakticky přes noc, zůstávají obchodní vztahy velmi nejisté.

Přečíst článek
Jaderná elektrárna Dukovany

Korejské akcie padají kvůli obavám z nízkého zisku a soudnímu zákazu smlouvy

Přečíst článek

Pražská burza na steroidech. Obchodování zakončila na dosud nejvyšší hodnotě

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Korejci pošlou na pražskou burzu plzeňského výrobce turbín

Doosan Škoda Power vstoupí na pražskou burzu

Plzeňský Doosan Škoda Power, který vyrábí turbíny a energetická zařízení, plánuje nabídnout část svých akcií na hlavním trhu Prime market pražské burzy. Z výtěžku společnost pořídí mimo jiné nová zařízení, vybavení a informační technologie, což by mělo zlepšit efektivitu výroby či digitalizaci. Podrobnosti k nabídce a harmonogramu Doosan Škoda Power zveřejní v prospektu, který ještě musí schválit Česká národní banka (ČNB).

Přečíst článek
Premiér Petr Fiala (ODS)

Fiala: Na Dukovanech vydělají Češi stovky miliard

České firmy by mohly na výstavbě dvou nových jaderných reaktorů v Dukovanech získat zakázky až za 240 miliard korun, uvedl premiér Petr Fiala (ODS). S jihokorejským prezidentem Jun Sok-jolem navštívil podniky Doosan Škoda Power a Škodu JS, jež mají být významnými subdodavateli korejské společnosti KHNP. Podle červencového rozhodnutí vlády postaví KHNP dva nové bloky v Dukovanech. Smlouva má být podepsána do března 2025.

Přečíst článek

News box

Pražská burza dnes po předchozím středečním rekordním výsledku 📉 oslabila. Index PX klesl o 0,38 procenta na 2630,76 bodu. Dolů burzu táhl především pokles ceny akcií Komerční banky. Vyplývá to z výsledků obchodování na burze.

Šéf ruské civilní rozvědky Sergej Naryškin dnes uvedl, že nedávno telefonicky hovořil s novou ředitelkou britské tajné služby MI6 👩 Blaise Metreweliovou. Informovala o tom agentura TASS. Šlo o jejich první oficiálně potvrzený kontakt. Metreweliová tento týden varovala před hrozbou ze strany Ruska.

Izrael provedl sérii intenzivních 💥 útoků na území jižního a severovýchodního Libanonu, které podle deníku L'Orient-Le Jour zranily nejméně čtyři lidi. Izrael uvedl, že pouze cílil na infrastrukturu militantního šíitského hnutí Hizballáh. Děje se tak v den diplomatických jednání mezi zástupci Libanonu, Saúdské Arábie, Spojených států, Francie a mírové mise OSN v Libanonu (UNIFIL), kteří v Paříži rokovali o finálním odzbrojení Hizballáhu, informuje agentura Reuters.

Mediální společnost Trump Media & Technology Group (TMTG), nad kterou má přes své podniky kontrolu americký prezident Donald Trump, se spojí s energetickou společností TAE Technologies. Cílem transakce za 6️⃣ miliard dolarů (124,6 miliardy korun) je vybudovat fúzní elektrárnu, uvedla dnes TMTG v tiskové zprávě.
Mediální společnost Trump Media & Technology Group, nad kterou má přes své podniky kontrolu americký prezident 👴 Donald Trump, se spojí s energetickou společností TAE Technologies. Cílem transakce za šest miliard dolarů (124,6 miliardy korun) je vybudovat fúzní elektrárnu, uvedla TMTG. 

Stabilita úrokových sazeb je v 👍 souladu s prognózou České národní banky. Rizika ve směru vyšší i nižší inflace jsou v české ekonomice vyrovnaná, řekl guvernér ČNB Aleš Michl po dnešním jednání bankovní rady. Všech šest přítomných členů rady na jednání podpořilo ponechání základní úrokové sazby na 3,5 procenta, viceguvernérka Eva Zamrazilová se předem z jednání omluvila.

Bankovní rada České národní banky ponechala základní úrokovou sazbu beze změny na 3️⃣,5️⃣ procenta. Informoval o tom ředitel odboru komunikace ČNB Jakub Holas. Finanční trh stabilitu úrokových sazeb očekával. Základní úroková sazba je na nynější úrovni od začátku května.

Ředitel Státní tiskárny cenin Tomáš Hebelka  končí ve funkci. Napsal to dnes server Hospodářských novin HN.cz. Informaci potvrdil Hebelka i ministerstvo financí. Hebelka uvedl, že jeho odchod nesouvisí s nástupem vlády ANO, SPD a Motoristů, kterou prezident jmenoval na začátku tohoto týdne.

Evropští lídři se 👍 shodují, že by bylo spravedlivé využít zmrazená ruská aktiva při financování Ukrajiny. Řekl to dnes podle agentury Reuters novinářům polský premiér Donald Tusk na bruselském summitu EU, kde se mimo jiné jedná i o způsobu financování Ukrajiny na příští dva roky. V tomto ohledu jde podle Tuska o průlom.

Vrcholní představitelé zemí Evropské unie jsou jednotní v tom, že nemohou nechat Ukrajinu bez odpovědi ohledně financování pro příští rok, řekl novinářům v Bruselu ukrajinský prezident 👨 Volodymyr Zelenskyj. Jestliže jeho země nebude mít peníze, tvrdě jí to zasáhne a bude to mít vliv například i na objem její výroby dronů.

Doporučujeme