Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Česká obchodní inspekce - informace o tématu

Není sleva jako sleva. Dvě pětiny prodejců při slevách chybují

Nechci slevu zadarmo. Inspekce našla u „akcí” v obchodech stovky pochybení

Někteří obchodníci při slevových akcích chybují a neposkytují spotřebitelům informace, které jim zákony od začátku letošního roku ukládají. Česká obchodní inspekce (ČOI) v prvním pololetí udělala 1142 kontrol, ve 40 procentech případů zjistila porušení zákona o ochraně spotřebitele, uvedla inspekce.

Přečíst článek

Předražené potraviny. Kontroly cen dopadly ještě hůř, než se čekalo, přiznal Nekula

Přečíst článek
Reklama

News box

Češi na letošní rok koupili meziročně o pětinu 📈 více letenek do exotických a více než 4000 kilometrů vzdálených destinací. Vyplývá to z informací prodejců letenek oslovených ČTK. Prodejci srovnávali letenky na letošní rok nakoupené loni a letos do 20. února. Nejčastěji hlásili zvýšení zájmu o lety do Spojených států, Vietnamu, Thajska nebo Austrálie.
Investice do 🏡 rezidenčních nemovitostí byly v únoru méně nevýhodné než v lednu. Vyplývá to z dat, které ČTK poskytla UniCredit Bank. Její ukazatel, jenž představuje čistou roční výnosnost nájemného při odečtení průměru úrokových sazeb hypoték a vládních dluhopisů, stoupl na minus 2,71 procenta. Investování do rezidenčních nemovitostí se tak podle ukazatele nadále nevyplácí.
Čína zažila 18. února rekordní rozdíl teplot na svém území. Zatímco v oblasti Sin-ťiang na dálném západě země klesla teplota na 📉 minus 52,3 stupně Celsia, město Pa-tu na jihu Číny zaznamenalo 📈 maximální teplotu 38 stupňů Celsia. Rozdíl teplot v rámci jedné země tak dosáhl ohromujících 90,3 stupně, informoval zpravodajský server The Guardian.
Generální tajemník OSN António Guterres a více než 50 států vyzvali Rusko, aby  ukončilo válku na Ukrajině a okamžitě se stáhlo z jejího území. Je nejvyšší čas na mír, řekl v pátek večer místního času (v noci na dnešek SEČ) v New Yorku Guterres, informuje agentura DPA. Dnes to jsou přesně dva roky ode dne, kdy Rusko na Ukrajinu zaútočilo.
Reklama
Reklama
Doporučujeme