Reklama

Další vlna panického skupování jódových tablet je na obzoru. Tentokrát jí nastartoval Brusel

jodové tablety
shutterstock
Lukáš Kovanda

Brusel se obává ruského jaderného úderu stále více. Vyzývá členské státy EU k zajištění dostatečných zásob jódových tablet, takže i české lékárny budou mít „žně“

Reklama

Evropská komise se stále více obává možného ruského jaderného úderu. Podle dnešní zprávy listu Financial Times vyzývá členské státy Evropské unie, aby zajistily dostatečné zásoby jódových tablet a dalších léků či ochranného oblečení a doplňků.

Jódové tablety vykupovali lidé v Česku ve velkém již v uplynulých dnech a týdnech, kdy v důsledku ruské invaze na Ukrajinu začalo v médiích i ve veřejné diskusi rezonovat téma možného jaderného úderu ze strany Ruska.

Vzhledem k dnešní výzvě Bruselu členským státům lze i v Česku očekávat další kolo panických nákupů jódových tablet a dalších podobných přípravků, jež mají tlumit neblahý efekt vystavení radioaktivnímu záření. Lékárny po celém Česku tak zřejmě budou mít „žně“. 

Volodymyr Zelenskyj, prezident Ukrajiny

Zelenskyj: Boje o Mauripol vejdou do dějin jako Ruský válečný zločin

Ruské obléhání ukrajinského přístavního města Mariupol je válečný zločin, který se bude připomínat po staletí. Podle agentury AP to ve svém pravidelném nočním videoposelství řekl ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj. Ruské jednotky mezitím podle zpráv z místa po týdnech bombardování postoupily hlouběji do Mariupolu.

Přečíst článek

Ukrajinská vlajka

SLEDUJTE ON-LINE: Nové důkazy prokazují zabíjení civilistů ruskými vojáky v Buči, tvrdí The New York Times

Na dvou videích jsou vidět ruští výsadkáři, jak vedou s namířenými zbraněmi několik mužů ulicí města Buča na předměstí Kyjeva. Někteří z těchto ukrajinských zajatců jsou přikrčení, drží se za opasky těch, kteří jdou před nimi. Jiní mají ruce nad hlavou. Podle svědectví místních a záběrů získaných listem The New York Times ruští vojáci těchto nejméně osm mužů 4. března zastřelili, čímž se zřejmě dopustili válečných zločinů.

Přečíst článek

Mateusz Morawiecki, polský premiér

Morawiecki vyzývá Evropu k zaříznutí obchodu s Ruskem

Polsko navrhlo Evropské unii, aby zavedla úplný zákaz obchodování s Ruskem, vzkázal polský premiér Mateusz Morawiecki.

Přečíst článek

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme