Reklama

Co čekat od alternativních forem financování? Odpovídají účastníci Investiční snídaně

 nst
nst

Co je alternativní dluh, proč jeho popularita sílí a je možné se tohoto trendu efektivně zúčastnit? To se diskutující pokusili vysvětlit na Investiční snídani, kterou pořádala společnost EMUN ve spolupráci s hlavními partnery KPMG ČR a PPF bankou. Sledujte záznam z akce.

Reklama

Nejisté výhledy ekonomiky, vysoké úrokové sazby a obezřetnost bank. To jsou faktory, které v poslední době nutí stále více firem hledat zdroje pro rozvoj svého podnikání jinde než v bankách. Pro koho je takové financování ideální? A co je Private Credit? A je možné se z pozice investora tohoto trendu efektivně zúčastnit? Otázky, které nezůstaly bez odpovědí. 

Sledujte debatu expertů na Investiční snídani s názvem „Alternativní financování aneb jak přečkat zamrzlý trh?“ v úvodu tohoto článku.

Na akci mimo jiné vystoupil makroekonomický analytik PPF banky Ľuboš Mokráš, partneři investiční společnosti EMUN Leoš Jirman a Filip Savi, CEO 4Trans Factoring Jaroslav Ton, Managing Partner Nation 1 Jaroslav Trojan a Associate Director KPMG ČR Josef Sklenář.

Investiční snídaně jsou určeny investorům a všem, které zajímá dění a předpokládaný vývoj v ekonomice a na kapitálových trzích. Navazují na konferenci Investiční výhledy a přinášejí pravidelný makroekonomický výhled a tržní update ve spojení s panelovou diskusí na vybrané aktuální téma.

Jak přečkat zamrzlý trh? Být investorem dluhu, radí experti

Jak přečkat zamrzlý trh? Být investorem dluhu, radí experti

Vysoké úrokové sazby, obezřetnost bank a nejisté výhledy ekonomiky. To jsou faktory, které nahrávají alternativním formám investování. O příležitostech v této třídě aktiv budou diskutovat experti na další Investiční snídani, kterou pořádá společnost EMUN ve spolupráci s hlavními partnery KPMG ČR a PPF bankou. 

Přečíst článek

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Eva Zamrazilová, předsedkyně Národní rozpočtové rady

Zamrazilová: Pro zvýšení sazeb bych byla, pokud se rozjede mzdová spirála

Přečíst článek

Jak bude vypadat investiční rok 2023? Odhalí už zítra přední experti na investice

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme