Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Svéráz McAfee, průkopník antivirové ochrany, spáchal sebevraždu

John McAfee spáchal sebevraždu.
ČTK
 ČTK

Uvězněný zakladatel americké antivirové společnosti John McAfee byl nalezen mrtvý, pravděpodobně spáchal sebevraždu. Investory měl připravit o miliony dolarů.

Reklama

McAfee byl nalezen mrtvý ve své cele ve Španělsku, kde čekal na výsledek řízení o svém vydání do USA. Vše nasvědčuje tomu, že spáchal sebevraždu, uvedlo katalánské ministerstvo spravedlnosti s tím, že se incident dál vyšetřuje.

Zpráva přišla jen několik hodin poté, co španělský soud rozhodl o vydání 75letého podnikatele do USA, kde byl stíhán kvůli údajným podvodům, spiknutí a krácení daní a kde mu hrozily desítky let vězení.

Podle katalánského ministerstva v McAfeeho cele okamžitě zasahoval personál věznice a snažil se podnikatele oživovat, lékaři nicméně nakonec konstatovali jeho smrt.

McAfeeho zatkla loni v říjnu policie na letišti v Barceloně a soud jej poslal do vazby. Americké úřady tvrdí, že podnikatel a jeho spolupracovníci díky klamání investorů získali přes 13 milionů dolarů (277 milionů korun). Kromě McAfeeho byl obviněn také Jimmy Gale Watson. Podle prokuratury v letech 2017 a 2018 zneužili zájmu investorů o trh s kryptoměnami, aby vydělali miliony dolarů pomocí lží a podvodů.

Podle státního zástupce ve státě Tennessee se McAfee navíc vyhýbal placení daní. Nepřiznal mimo jiné příjmy z propagace kryptoměn, konzultační činnosti, prodeje práv na svůj životní příběh do dokumentu a z veřejných vystoupení.

McAfee obvinění minulý týden označil za politicky motivovaná s tvrzením, že z pozice kandidáta Libertariánské strany na prezidenta USA kritizoval americký daňový úřad IRS, který ho následně obvinil z toho, že neplatí daně. Apeloval proto na španělské úřady, aby jej nevydávaly, protože by jinak strávil zbytek života za mřížemi.

Španělský soud vydání McAfeeho do USA schválil. Proti rozhodnuti se nicméně ještě dalo odvolat a poslední slovo by ve věci měla španělská vláda.

McAfee založil v roce 1987 jednu z prvních firem na tvorbu programů pro zajištění bezpečnosti na internetu. Sám sice tuto firmu již dávno opustil, ta však stále nese jeho jméno.

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme