Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Sokol je silná organizace, letošní slet to dokázal, uvedl starosta ČOS Martin Chlumský

Starosta České obce sokolské Martin Chlumský
ČTK
 ČTK

Letošní XVII. všesokolský slet zejména dokázal, že je Sokol silná organizace, která má mnoho nadšených členů, uvedl po ukončení sletu řekl starosta České obce sokolské Martin Chlumský. Sokolové zakončili slet druhým programem hromadných skladeb v Praze na stadionu v Edenu. Mottem letošního sletu bylo „Slet spojuje“, což se podle Chlumského podařilo naplnit.

Reklama

„XVII. všesokolský slet zejména dokázal, že Sokol je silná organizace, že má mnoho nadšených členů, kterým je vlastní radost z pohybu a společná tvořivá práce,“ řekl Chlumský.

FOTOGALERIE: XVII. všesokolský slet

Organizace letos řešila i mnohamilionový podvod, kterého se podle policie dopustila někdejší asistentka bývalé starostky Hany Moučkové. Moučková v březnu rezignovala. V dubnu rezignoval i bývalý jednatel Josef Těšitel, k čemuž ho vyzývali někteří členové. Situaci v organizaci se daří uklidnit, uvedl dříve Chlumský. Nového jednatele bude Sokol volit na konci září. Organizace se zároveň rozhodla rozšířit počet členů předsednictva z 13 na 15, uvedl Chlumský.

Reklama

Propojení generací

Mottem letošního sletu bylo „Slet spojuje“, podle Chlumského se ho podařilo naplnit. „To, co jsme viděli, byly ukázky cvičení všech generací, spojení cvičenců ze všech koutů země i ze zahraničí a propojení kultury, sportu a umění,“ řekl starosta Chlumský.

Hromadné skladby předvedli sokolové v Edenu již potřetí, dříve cvičili na stadionu na Strahově. „Eden je pro nás úžasné místo, protože nám umožňuje využít maximálně potenciál stadionu i těch okolních sportovišť k tomu, abychom mohli správně nacvičit a všechno připravit,“ řekl Chlumský. Slety se konají jednou za šest let, příprava toho dalšího začne podle Chlumského asi za dva až dva a půl roku.

V porovnání s minulým sletem, který se konal v roce 2018, se podle Chlumského zlepšila komunikace, propracovanější byl letos podle něj i pohybový obsah skladeb. Vyšší byl podle organizátorů i zájem diváků o hromadná vystoupení v Edenu. V porovnání se sletem před šesti lety byl zájem téměř dvojnásobný, řekl mluvčí organizace Radek Smekal.

Sletového týdne se podle organizátorů zúčastnilo téměř 20 tisíc lidí, mezi nimi i hosté ze zahraničí, například z Dánska, Spojených států amerických či z Ukrajiny. Všesokolskému sletu v Praze předcházely regionální slety, na kterých cvičenci zkoušeli části hromadných skladeb. Vystoupení trénovali ve svých jednotách a župách. Součástí sletového roku jsou podle organizátorů například i sportovní soutěže, celkem se do něj zapojilo asi 100 tisíc lidí, uvedli. Organizace má přes 160 tisíc členů, z toho polovina je mladší 18 let, uvedl Smekal.

Magazín newstream CLUB

Hlavním tématem letního čísla magazínu Newstream CLUB je Česko-Slovensko, s podtitulem Dvě země, jeden trh. 

V rozhovoru se představuje Karel Vágner, marketér a podnikatel v řadě úspěšných projektů, známý také spoluprací s manželkou a úspěšnou modelkou Simonou Krainovou.

Další osobnosti jako Igor Rattaj se zamýšlejí nad rozdíly mezi podnikáním v Česku a na Slovensku. O umělé inteligenci hovoří česko-slovenská investorka Andrea Ferancová Bartoňová, o veřejnosti a kultuře slovenský bestsellerista Jozef Karika. Uznávaný chef Marcel Ihnačák prozrazuje, která z obou kuchyní je „lepší“. Marketér Milan Šemelák s klientem Williamem Rudolfem Lobkowiczem mluví o tom, jak přetvořit odkaz šlechtického rodu do moderní doby.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí. 

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme