Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

OBRAZEM: Úspěšné čtvrtfinále. Slavící Češi i historický rekord na internetu

Čeští fanoušci slavili vítězství nad USA
ČTK
 ČTK

Čtvrteční hokejové utkání mezi Spojenými státy americkými a Českou republikou přineslo nový rekord v přenosu dat na internetu.

Reklama

Největším tuzemským internetovým uzlem NIX.CZ protékaly ve 21:46 více než tři terabity za vteřinu. Dosavadní rekord byl o třetinu nižší. Vyplývá to z údajů sdružení NIX.cz na jeho webu.

Výrazná část zvýšeného internetového provozu připadala na iVysílání České televize, tedy streamované sledování na webu ČT, která má na přenosy z letošního hokejového mistrovství exkluzivní práva.

FOTOGALERIE: Jak vypadaly oslavy po vyhraném čtvrtfinále?

Reklama

Česko nakonec ve čtvrtfinále hokejového mistrovství světa porazilo v Praze tým USA 1:0 a v sobotu bude bojovat se Švédskem o postup do finále.

V pražské O2 Areně, kde český tým sehrál všechna svá utkání, provedl operátor O2 spolu s provozovatelem infrastruktury CETIN před šampionátem kompletní výměnu mobilní technologie. V hale je nově 20 technologických bodů, které za pomocí 70 antén zajišťují mobilní i datový provoz. Naměřená rychlost přenosu dat při úvodních utkáních byla v řádech stovek megabitů. Rozsah vysílačů v O2 areně odpovídá zhruba velikosti okresního města Mělník.

hokej

Policisté v Praze odhalili 600 falešných vstupenek na hokejové mistrovství

Pražští policisté zatím při hokejovém mistrovství světa odhalili 600 falešných či mnohonásobně prodaných vstupenek se škodou dva miliony korun. Z podvodu dosud obvinili tři lidi, dva z nich na falšování vstupenek spolupracovali, uvedli šéf pražské policie Petr Matějček a vedoucí pražského oddělení kybernetické kriminality Václav Písecký. Fanoušky znovu vyzvali k obezřetnosti.

Přečíst článek

Mistrovství světa v hokeji trhá rekordy.

Mistrovství světa v hokeji trhá rekordy. Češi už vsadili přes dvě miliardy

Sázky na mistrovství světa v hokeji v ČR před čtvrtfinálovými zápasy činí přes 2,1 miliardy korun, a už před vyřazovacími tak překonaly hodnoty za celý loňský šampionát. Vyplývá to z vyjádření tuzemských sázkových kanceláří.

Přečíst článek

Magazín newstream CLUB

Jak vytvářet odkaz pro příští generace? Odpovědi z byznysového světa, ale i od výrazných osobností společenského života nabízí třetí číslo magazínu newstream CLUB, který právě vychází.

Na obálce byznysově - lifestylového čtvrtletníku je František Kinský, legendární šlechtic, který vypráví, jak se v jejich rodě dědí nikoli majetek, ale zodpovědnost a služba. 

Hvězdami jarního čísla jsou dále mimo jiné Silke Horáková (Albatros), Luděk Sekyra (Sekyra Group), Zbyněk Frolík (Linet) nebo architekt Václav Aulický či umělec Milan Knížák.

Magazín se věnuje tématům dlouhodobých investic, předávání majetku v rámci rodinných klanů, tradičním českým značkám či tomu, jak developeři společně s architekty mění tvář měst na dlouhá staletí.

Magazín přináší inspirativní čtení, které má čtenáře motivovat k tomu, aby zkusili i ve své profesi či hobby vytvářet věci s trvalejší vizí

K dostání je v síti PNS i online. Nově také v elektronické podobě v našem e-shopu.

Související témata 

Nástupnictví

Miliardáři

Umění

Filantropie

Reklama

Související

Televizní přenos finále Česko - Švýcarsko vidělo 3,74 milionu lidí

Hokejové Pragano. Televizní přenos finále Česko - Švýcarsko vidělo 3,74 milionu lidí

Přečíst článek
Reklama
Reklama
Doporučujeme