Reklama

Japonská variace dieselgate. Mitsubishi zaplatí pokutu 25 milionů eur

Mitsubishi, ilustrační foto
Mitsubishi Motors
 ČTK

Japonská automobilka Mitsubishi zaplatila v Německu kvůli dieselové aféře pokutu 25 milionů eur (asi 644 milionů korun). Uvedla agentura AFP.

Její německé továrny loni prohledávali vyšetřovatelé a německé soudy pokutu nařídily 25. března. „Frankfurtský soud nařídil pokutu, proti níž jsme se neodvolali,” sdělil AFP mluvčí společnosti. Dodal, že Mitsubishi částku vyrovnala před koncem března.

Partnerská firma francouzského Renaultu a japonského Nissanu čelila obvinění, že kvůli nedostatečné kontrole středního managementu dávala do prodeje vozy, které nesplňovaly pravidla. Mitsubishi po vyšetřování uvedla, že se nedopustila „žádného podvodu” ohledně uvádění stupně znečištění montovaných dieselových motorů. To, že postupy nebyly porušovány vědomě nebo úmyslně, znovu zdůraznil i mluvčí.

Letka Virgin Galactic

Stanislav Šulc: Éra selfie z vesmíru je tu

Richard Branson vzal do vesmíru turisty. Odstartovala nová éra lidstva, o níž zatím nic nevíme.

Přečíst článek

Skandál označovaný jako dieselgate vypukl v roce 2015, kdy německý výrobce Volkswagen přiznal, že namontoval do 11 milionů vozů software, který při testování falšoval hodnoty výfukových plynů. V hledáčku vyšetřovatelů se pak ocitly mnohé další automobilky od Daimleru přes Fiat Chrysler po francouzský Renault, značku Opel automobilky PSA a dokonce dodavatelská firma Bosch.

Reklama

Související

šéf ČEZ Esco Kamil Čermák

Fenoménem dneška jsou bateriová úložiště, říká Kamil Čermák z ČEZ Esco

Přečíst článek
Reklama
Doporučujeme