Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Svaz dovozců automobilů - informace o tématu

Automobily

Ojetiny už tolik netáhnou. A to navzdory výhodnějšímu kurzu koruny

Provoz ojetých osobních aut za pět měsíců letošního roku meziročně klesl o devět procent na 67 177 vozů. Průměrné stáří se nepatrně zvýšilo na 10,8 roku, podíl vozů starších deseti let ale klesl o 1,5 procentního bodu na 49,75 procenta. Vyplývá to z údajů Svazu dovozců automobilů.

Přečíst článek

Automobilky nastartovaly, v tuzemsku se v prvním čtvrtletí vyrobilo 353 770 nových vozů

Přečíst článek
Toyota Yaris a Aygo se vyrábí v Kolíně

V Česku se letos zatím neprodalo ani 200 tisíc nových aut

Prodej nových aut v Česku vzrostl za 11 měsíců o 4,4 procenta 190 668 vozů. V samotném listopadu však meziročně klesl o 7,5 procenta na 16 174 aut. Nakupovaly hlavně firmy, na které připadá 76 procent prodaných vozidel. Uvedl to Svaz dovozců automobilů.

Přečíst článek
Reklama

News box

Šéf ukrajinské tajné služby SBU Vasyl Maljuk uvedl, že Ukrajinci vybavili námořní drony Sea Baby 🚀 raketomety Grad. SBU podle něj takto vybavená bezposádková plavidla použila poprvé loni v prosinci. Informovala o tom agentura Interfax-Ukrajina nebo server Ukrajinska pravda, který zveřejnil fotografii zbraně.
Spojené státy zavádějí 📜 vízová omezení vůči Gruzii kvůli kontroverznímu zákonu o zahraničním vlivu. Budou se týkat jednotlivců, kteří podle Washingtonu podkopávají demokracii v zemi. V noci na dnešek to oznámil americký ministr zahraničí Antony Blinken na webu diplomacie. 
Pražský magistrát koupí od soukromého vlastníka 🏠 bytový dům na rohu Korunovační ulice a ulice Jana Zajíce v Praze 7. V budově zřídí takzvané tréninkové byty pro rodiny s dětmi v sociální a finanční tísni. V domě bude více než desítka bytů. 
Rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) podle energetické společnosti ČEZ  zakázal ruskému Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti české firmě v Rusku. Důvodem je to, že spor firem má výhradně řešit mezinárodní arbitráž. ČTK to dnes večer sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
Reklama
Reklama
Doporučujeme