Reklama

Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Schengen - informace o tématu

Vít Rakušan, ministr vnitra

Do Chorvatska už brzy bez hraničních kontrol. Vstup Bulharska a Rumunska do Schengenu možná zablokuje Vídeň

Ministři vnitra členských zemí Evropské unie schválili vstup Chorvatska do schengenského prostoru. Cestující z Česka budou moci do Chorvatska dojet bez hraničních kontrol od začátku příštího roku. Český ministr vnitra Vít Rakušan doufá, že se jeho resortní kolegové ze zemí EU ve čtvrtek v Bruselu shodnou na rozšíření schengenského prostoru také o Rumunsko a Bulharsko.

Přečíst článek
Reklama

News box

Šéf ukrajinské tajné služby SBU Vasyl Maljuk uvedl, že Ukrajinci vybavili námořní drony Sea Baby 🚀 raketomety Grad. SBU podle něj takto vybavená bezposádková plavidla použila poprvé loni v prosinci. Informovala o tom agentura Interfax-Ukrajina nebo server Ukrajinska pravda, který zveřejnil fotografii zbraně.
Spojené státy zavádějí 📜 vízová omezení vůči Gruzii kvůli kontroverznímu zákonu o zahraničním vlivu. Budou se týkat jednotlivců, kteří podle Washingtonu podkopávají demokracii v zemi. V noci na dnešek to oznámil americký ministr zahraničí Antony Blinken na webu diplomacie. 
Pražský magistrát koupí od soukromého vlastníka 🏠 bytový dům na rohu Korunovační ulice a ulice Jana Zajíce v Praze 7. V budově zřídí takzvané tréninkové byty pro rodiny s dětmi v sociální a finanční tísni. V domě bude více než desítka bytů. 
Rozhodčí tribunál Mezinárodní obchodní komory (ICC) podle energetické společnosti ČEZ  zakázal ruskému Gazpromu pokračovat v soudním řízení proti české firmě v Rusku. Důvodem je to, že spor firem má výhradně řešit mezinárodní arbitráž. ČTK to dnes večer sdělil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž.
Reklama
Reklama
Doporučujeme