Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

kauza Čapí hnízdo - informace o tématu

Šéf ANO Andrej Babiš

Kauza Čapí hnízdo: Soud požádal Sněmovnu o vydání Babiše

Pražský městský soud poslal do Sněmovny žádost o vydání předsedy hnutí ANO Andreje Babiše ke stíhání v kauze Čapí hnízdo. Serveru Novinky.cz to řekl soudce Jan Šott, který se případem zabývá. Babiš opětovně získal ve volbách do Poslanecké sněmovny mandát, a tím i imunitu. Dolní komora ho už třikrát ke stíhání vydala. Babišovo stíhání zatím bude podle Šotta přerušené.

Přečíst článek
Andrej Babiš

Dalibor Martínek: Babiš bude za Čapí hnízdo trpět do konce života. Kradl jako ostatní, ale chytili ho

Přečíst článek

Stanislav Šulc: Existuje už jen jeden důvod, proč se máme dál šťourat v Čapím hnízdě. Ten ale stojí za to

Přečíst článek
Andrej Babiš je nevinen v kauze Čapí hnízdo

Dalibor Martínek: Babiš je esencí Čechů. Když všichni kradou, není to trestný čin. Je to způsob života

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Miliardář Andrej Babiš

Babišův klidný spánek končí. Na kauzu Čapí hnízdo se podívá Bradáčová

Případnou prezidentskou kandidaturu může Andreji Babišovi značně zkomplikovat Vrchní státní zastupitelství v Praze vedené Lenkou Bradáčovou. Ta chce znovu prověřit takzvanou reklamní větev kauzy Čapí hnízdo, píše server iROZHLAS.cz.

Přečíst článek
Andrej Babiš, předseda hnutí ANO

Žalobce navrhuje pro Babiše podmínku a peněžitý trest. Za dotační podvod je přitom sazba až 10 let vězení

Státní zástupce Jaroslav Šaroch navrhuje v obžalobě týkající se případu dotace na stavbu areálu Čapí hnízdo pro bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO) podmínku a peněžitý trest deset milionů korun, uvedl server Seznam Zprávy.

Přečíst článek
Čapí hnízdo, ilustrační foto

Kauza Čapí hnízdo míří k soudu. Babišovi hrozí až deset let vězení

Státní zástupce Jaroslav Šaroch podal obžalobu na předsedu hnutí ANO a bývalého premiéra Andreje Babiše a jeho někdejší poradkyni Janu Nagyovou (dříve Mayerovou) v kauze kolem padesátimilionové dotace na stavbu rekreačního a konferenčního areálu Čapí hnízdo. O obžalobě dvou osob informoval mluvčí pražského městského státního zastupitelství Aleš Cimbala. Případem se bude zabývat Městský soud v Praze.

Přečíst článek

News box

Kybernetické útoky v Česku dál 📈 přibývají. V roce 2025 evidoval Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost 203 bezpečnostních incidentů. Nejzávažnější hrozby mají zahraniční původ a cílí zejména na státní instituce a strategickou infrastrukturu. Vyplývá to z analýzy portálu Evropa v datech.
Povinné zavedení nových rámcových vzdělávacích programů pro základní i mateřské školy bude podle ministra školství 👨 Roberta Plagy (za ANO) odloženo o rok. Pro mateřské školy by tak měly být povinné od září příštího roku a pro základní od září 2028. Odložení účinnosti nových vzdělávacích plánů Plaga na dnešní tiskové konferenci odůvodnil mimo jiné chybějící podporou pro školy.
Ministerstvo vnitra  stahuje dovolání ve sporu s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD) kvůli zařazení do zprávy o extremismu za druhé pololetí roku 2020. Podle ministra vnitra Lubomíra Metnara (ANO) bylo dovolání podáno bez jeho pověření a za jeho zády. Uvedl to na síti X. SPD tvoří společně s ANO a Motoristy vládní koalici. 
Německý výrobce sportovního oblečení a obuvi Puma za loňský rok vykázal 📉 ztrátu 357,2 milionu eur (8,6 miliardy korun) proti zisku 548,7 milionu eur o rok dříve. Firma o tom informovala ve své výsledkové zprávě. Ztráta nicméně byla o 17 milionů eur nižší, než se očekávalo. Firma za loňský rok nevyplatí dividendu.
Systém důchodového pojištění skončil loni ve schodku 9️⃣,2️⃣ miliardy korun. Deficit byl tak proti předchozímu roku zhruba pětinový. Výdaje na penze a správu rostly pomaleji než příjmy. Dosáhly téměř 722 miliard korun, meziročně to bylo o 5,5 miliardy korun víc. Vybraná suma na pojistném byla proti předloňsku vyšší zhruba o 47 miliard korun, činila 712,7 miliardy korun.
Česká republika určitě nenastupuje cestu směrem k obranným výdajům ve výši 3,5 procenta hrubého domácího produktu (HDP). V rozhovoru pro Deník.cz to řekl premiér 👴 Andrej Babiš (ANO). Ukrajina podle něj v souladu s volebním programem vládních stran není prioritou jeho kabinetu, válku musí vyřešit americký prezident Donald Trump s lídry Evropy a ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.
Operátor T-Mobile loni v ČR 📈 zvýšil provozní zisk EBITDA o 6,4 procenta na 13,54 miliardy korun. Tržby se zvýšily o 2,5 procenta na 31,86 miliardy korun. Celkový počet zákazníků meziročně vzrostl o 2,1 procenta na 6,643 milionu. Spotřeba dat v mobilní síti loni stoupla o 20,3 procenta.
Lidé u prezidenta 👨 Petra Pavla nejvíc oceňují, jak reprezentuje republiku v zahraničí a jakým způsobem dbá o důstojnost a vážnost svého úřadu. Kritičtější jsou k jeho vlivu na vnitropolitický život. Vyplývá to z aktuálního průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění. Ve všech zkoumaných oblastech se nadpoloviční většina respondentů domnívá, že si v nich prezident vede dobře, konstatovali analytici agentury.
Rakouská bankovní skupina Erste Group, která je majitelem České spořitelny, v loňském roce 📈 zvýšila čistý zisk o 12,3 procenta na 3,5 miliardy eur (84,8 miliardy korun). Dvě třetiny zisku vytvořily dceřiné banky skupiny mimo Rakousko.
Všichni si uvědomujeme ohrožení, situace je vážná, řekl šéf polské diplomacie 👨 Radoslaw Sikorski na úvod svého vystoupení před poslanci. Polsko, jehož vzdušný prostor loni na podzim narušily ruské drony, čelí sabotážím, žhářským útokům, záplavě dezinformací a až 2000 až 3000 kybernetickým útokům denně. Většinu se daří odrazit, ale míra tohoto jevu musí vyvolávat znepokojení, uvedl ministr podle serveru Onet.
Doporučujeme