Reklama

Vyplatí se nyní investovat do akcií? Sledujte debatu investičních expertů

 nst
nst

Prostředí rostoucích úrokových sazeb podněcuje výprodeje na kapitálových trzích. Ty mohou taky znamenat pro investory velkou příležitost. Jak investovat v čase vysoké inflace radí ti nejzkušenější z nich na konferenci pořádané investiční společností EMUN.

Reklama

Tradiční portfolio složené z akcií a dluhopisů v prostředí skokově rostoucích úroků příliš nefunguje, shodují se ekonomové. V čase, kdy dluhopisový trh stíhají výrazné trubulence a ceny akcií klesají, ale investiční experti vidí prostor pro dlouhodobé investiční příležitosti. S poklesem ceny akcií totiž roste jejich očekávaný výnos do budoucna.

Jak v čase dvouciferné inflace, rostoucích úroků a zpomalujícího růstu investovat? Jak odhadnout ten správný moment, správné aktivum nebo akciový titul? Sledujte online debatu investičních mágů, kterou pořádá společnost EMUN ve spolupráci s hlavními partnery KPMG ČR a PPF bankou. Žádná z otázek nezůstane bez odpovědi. 

Vše o inflaci

Strašák inflace. Co ji způsobuje? Jak se jí bránit? Jak investovat, kam uložit úspory, kde jsou slušné úroky, které dluhopisy se vyplatí? Jak s inflací bojuje stát, vláda a ČNB? Kdo a proč zdražuje a o kolik? Jak na zvyšování cen vyzrát? Je správný čas si vzít hypotéku, porostou úrokové sazby, nebo klesnou, a z jakého důvodu? Kontext, tipy, rady, varování.

Vysoká inflace trápí nejen Česko, ale i další země Evropy či Spojené státy. Podívejte se na přehled ve světě.

Témata související s inflací:

Vše o inflaci čtěte zde

Reklama

Související

Reklama
Reklama
Doporučujeme