Nový magazín právě vychází!

Objednávejte zde

Farmaceutická firma Acceleron Pharma jedná o svém převzetí za miliardy dolarů

Americká farmaceutická firma Acceleron Pharma je v pokročilé fázi jednání o svém převzetí velkou farmaceutickou společností za více než 11 miliard dolarů
iStock
 ČTK

Americká farmaceutická firma Acceleron Pharma je v pokročilé fázi jednání o svém převzetí velkou farmaceutickou společností za více než 11 miliard dolarů (238,8 miliardy korun). Uvedla to agentura Bloomberg s odvoláním na informované zdroje.

Podrobnosti o zájemci nejsou známé. Mezi možnými kupci by podle Bloombergu mohlo být několik firem, včetně Bristol-Myers Squibb, která vlastní 11,5 procenta akcií firmy Acceleron. Zdroje také upozornily, že konečné rozhodnutí ještě nepadlo a Acceleron nakonec může zůstat samostatnou společností.

Acceleron je biofarmaceutickou společností. Zaměřuje se na výzkum, vývoj a komercializaci přípravků pro léčbu závažných a vzácných onemocnění. Vyvíjí proteinové terapie k léčbě některých typů rakoviny a vzácných nemocí. V závěrečné fázi vývoje má lék na plicní arteriální hypertenzi s názvem Sotatercept.

Rastislav Velič, majitel Arca Investment

Arca Investments navrhla svou reorganizaci. Uspokojit má polovinu pohledávek

Společnost Arca Investments připravila v součinnosti s věřitelským výborem a poradci PwC a Badokh návrh podmínek své reorganizace. Věřitelům má zajistit alespoň 50 procent uspokojení pohledávek v průběhu pěti let. Zástupci věřitelů s návrhem spíše nesouhlasí.

Přečíst článek

Zájemce nabízí za jednu akcii firmy Acceleron 180 dolarů. Za posledních deset dní akcie firmy prudce vzrostly ze 130 dolarů v polovině září. V pátek se dostaly až na 167,65 dolaru. To by znamenalo, že ve srovnání s obdobím, než jednání o převzetí začala, nabídka představuje zisk 40 procent.

Mezi firmy, které se prostřednictvím akvizic snaží získat budoucí trháky mezi léčivými přípravky, patří Sanofi, Pifzer, Amgen, Merck & Co., Gilead Sciences a Roche Holding.

Společnost Acceleron vstoupila na burzu v roce 2013. Za poslední rok její akcie vzrostly o 60 procent. Tržní hodnota firmy je nyní 10,2 miliardy dolarů.

JARNÍ NEWSTREAM CLUB PRÁVĚ VYCHÁZÍ

Porazit všechny a stát se jedničkou. Na českém trhu se to podařilo spoustě hráčům. Co když se ale pokusí prosadit na evropském, asijském, americkém, nebo dokonce globálním trhu? Pak začínají podnikatelé i firmy narážet na celou řadu problémů. Přesto řada z nich uspěla.

Zakladatel Lasvitu Leon Jakimič, zakladatel Unicorn Attacks Vít Šubert, majitel Mattoni 1873 Alessandro Pasquale či zakladatel a CEO globální platformy FTMO Otakar Šuffner. To je část hvězd jarního vydání magazínu Newstream CLUB, jehož hlavním tématem je GLOBÁLNÍ ÚSPĚCH. Jak ho dosáhnout z Česka? A lze se prosadit na celosvětovém kolbišti v éře, kdy druhé místo téměř vždy znamená prohru?

Magazín se dále věnuje velkým finančním skupinám, které svět dobývají investicemi. Zvláštní kapitolou pak je Německo, které pro tuzemské podnikatele i finančníky velmi často představuje první velkou zkoušku nebo příslovečnou bránu do světa. A platí to i ve chvíli, kdy se německá ekonomika potýká s celou řadou strukturálních problémů.

Podíváme se na největší investice, které čeští hráči v posledních letech učinili a které představují historicky největší akvizice českého kapitálu v zahraničí.

A hudební promotér David Gaydečka čtenáře pozve do tajemného Doupěte, které je úplně novým typem hudebního klubu, v němž vystupují hvězdy, které zná celý svět.

Sedmé vydání čtvrtletníku Newstream CLUB je v prodeji na stáncích i v online distribuci Send, kde je možné titul také předplatit. Digitální verzi magazínu lze zakoupit přímo na webu newstream.cz.

Na další číslo se můžete těšit již v červnu.

Doporučujeme