Vyberte si z našich newsletterů

Přihlásit odběr

útok na Kapitol - informace o tématu

Americký prezident Donald Trump

Trump otevřel globální válku s médii. Po BBC žádá odškodné deset miliard dolarů

Americký prezident Donald Trump zažaloval stanici BBC za údajnou pomluvu kvůli sestříhanému záznamu projevu ze 6. ledna 2021, který vyvolával dojem, že vyzýval své příznivce k útoku na Kapitol. Podle žaloby, o níž informují světové tiskové agentury, Trump po britské veřejnoprávní stanici žádá odškodné pět miliard dolarů za každý ze dvou bodů žaloby, tedy celkem až deset miliard dolarů (207 miliardy korun). Šéf Bílého domu tak podle Reuters otevřel mezinárodní frontu ve svém boji proti médiím, které o něm podle jeho názoru informují nepravdivě či nespravedlivě. BBC zdůraznila, že se hodlá bránit.

Přečíst článek
Jeden z vůdců útoku na Kongres Joseph Biggs stráví 17 let za mřížemi, řekl soud

Další exemplární trest za útok na Kapitol. Jeden z vůdců Joe Biggs stráví 17 let ve vězení

Přečíst článek
{LABEL}

{NADPIS}

{POPISEK}

Podporovatelé Donalda Trumoa v roce 2021 po prohraných prezidentských volbách vzali Kapitol útokem

Trump je potřetí obviněný. Tentokrát v souvislosti se snahou zvrátit výsledky voleb

Bývalý americký prezident Donald Trump byl obviněn kvůli snahám zvrátit výsledky prezidentských voleb v roce 2020, v nichž ho porazil Joe Biden. Informují o tom zahraniční agentury, podle kterých jde už třetí obvinění exprezidenta, jenž se chce do Bílého domu vrátit ve volbách příští rok.

Přečíst článek

News box

Nápojářská společnost Kofola ČeskoSlovensko  dokončila koupi podílu 49 procent v panamské společnosti Alta Fermentación, která v Panamě, Kolumbii a Ekvádoru provozuje tři řemeslné pivovary, pražírnu kávy, rumovou destilérku a síť téměř 40 podniků. Cenu transakce se obě smluvní strany rozhodly nezveřejňovat.
Čínský prezident Si Ťin-pching dnes v Pekingu slavnostně 🤝 uvítal ruského vládce Vladimira Putina, oba lídři následně zahájili jednání, píší tiskové agentury. Podle agentury AFP má setkání utužit vztahy mezi Pekingem a Moskvou necelý týden poté, co Si v Číně přijal amerického prezidenta Donalda Trumpa.
Celosvětové výdaje na umělou inteligenci by se v letošním roce měly zvýšit o 47 procent na téměř 2️⃣,6️⃣ bilionu dolarů (zhruba 54,5 bilionu korun). Vyplývá to z prognózy, kterou na svých internetových stránkách zveřejnila analytická společnost Gartner.
Evropská unie v noci na dnešek dosáhla předběžné 🤝 dohody o legislativě, která má zrušit dovozní cla na průmyslové zboží z USA. Jde o klíčovou součást rámcové obchodní dohody s Washingtonem z loňského léta, která by měla zabránit zavedení vyšších amerických cel na výrobky z EU.
Ruský prezident 👴 Vladimir Putin se dnes setká se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem, s nímž bude podle médií hovořit o mezinárodních a regionálních otázkách nebo o navrhovaném novém plynovodu Síla Sibiře 2. Ten by měl podle představ Moskvy umožnit přepravu plynu z ruských polárních končin přes Mongolsko do Číny.
Doporučujeme